Lukrecja rusza w świat – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Lukrecję polecałam Wam już wiele razy, bo to jedne z tych książek na które moje dzieci zawsze czekają z radością! Nowy tom został przywitany piskami zachwytu i wielką ciekawością. Przeczytaliśmy go całą rodziną i nie zawiedliśmy się – znów było zabawnie, życiowo i bardzo przygodowo.

koszyk

„Lukrecja rusza w świat” to już czwarty tom perypetii nastoletniej Lukrecji i jej rodziny. Autorką książki jest Anne Goscinny, córka autora bestsellerowej serii o Mikołajku. W tej rodzinie poczucie humoru okazało się dziedziczne, bowiem Anne stworzyła przezabawny świat z bardzo oryginalnymi postaciami.

Na niespełna 200 stronach powieści znajdziemy dziesięć rozdziałów, a w nich samo życie! Najpierw Lukrecję przerazi propozycja, jaką jej ojczym otrzymał w pracy. Awans miał oznaczać przeprowadzkę, a tego dziewczynka obawiała się najbardziej. Będzie dużo emocji z tym związanych i zaskakujące zakończenie. W szkole również dużo się dzieje, gdyż do klasy dołącza nowa uczennica Simona, a zachwycona tą przyjaźnią Lukrecja obrywa uwagę… ale jaką! Sprawy naprawdę potrafią się nieźle skomplikować. Nie zabrakło atrakcji podczas pobytu na feriach u dziadków Wiktora, do tego dochodzi spotkanie z nową dziewczyną taty i plan ścięcia pięknego warkocza! To i tak tylko kropla przygód w oceanie życiowych perypetii Lulu, jej brata, mamy, ojczyma i szalonej babci.

Lukrecja to taki współczesny Mikołajek. Historie, choć zabawne to poruszają ważne kwestie relacji w grupie i w rodzinie. Pokazują że normalnym jest się różnić i że warto się wspierać. Jest patchworkowa rodzina, są różne humory domowników i nie ma lukrowanego życia. Książkę czyta się jednym tchem, historie bardzo wciągają, a duża czcionka sprzyja młodym czytelnikom. Bardzo polecamy ten tom, jak i trzy poprzednie – wszystkie historie można czytać niezależnie, nie są ze sobą połączone, ale zdecydowanie warto je poznać!

„Lukrecja rusza w świat”

Tekst: Anne Goscinny

Ilustracje: Catel

Tłumaczenie: Magdalena Talar

Oprawa: twarda

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Znak Emotikon

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.