„Świat robali” i „Co w brzuchu piszczy? Ciało człowieka” – Wydawnictwo BOOKOLIKA
Czy Wasze dzieci kochają obserwować robale? Fascynują się dżdżownicami, świetlikami, pająkami, czy ślimakami? A może wciąż zadają pytania, o to jak działa ciało człowieka? Jak szybko bije serce? Co się dzieje kiedy wydychamy powietrze? Dlaczego mrugamy oczami? Co jest wewnątrz kości?
Mam dziś prawdziwą gratkę dla małych ciekawych świata czytelników! Objęłam patronatem dwie wspaniałe książki od wydawnictwa BOOKOLIKA, które w ciekawy, bogato ilustrowany i przystępny sposób opowiadają o robalach i ciele człowieka.
Zobaczcie jak pięknie są wydane!
„Świat robali”
Książka kipi od brzęczących, pełzających i oślizgłych robali.
Są wszędzie – na całej planecie, dlatego warto poznać je bliżej, odkrywając ich cechy, umiejętności i niezwykłość. Ile nóg ma mrówka? Jak wypróżnia się dżdżownica? Jak to możliwe, że w otworze gębowym ślimaka znajdują się tysiące zębów? Jak nazywamy larwy much? Jaki zapach wydalają patyczaki kiedy się przestraszą? Czy to prawda, że ważki pojawiły się na naszej planecie jeszcze przed erą dinozaurów?
Na te i dziesiątki innych, fascynujących pytań znajdziecie odpowiedzi na kartach książki. Znajdziecie w niej rewelacyjną rozkładówkę z wykresem, który pomoże Wam w obserwacji owadów, pająków i ślimaków podczas spaceru.
Wartościowa, fascynująca, mądra lektura!
„Co w brzuchu piszczy? Ciało człowieka”
Ciało człowieka to niekończąca się księga pytań. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się z czego jest zbudowane. Na niemal 80 stronach książki poznacie fakty o mięśniach, kościach, mózgu, nerwach, zmysłach, skórze, sercu, krwi, oddychaniu, trawieniu i chorowaniu.
Macie ochotę zerknąć na tkanki? Ciekawi Was ile mamy mięśni i w jaki sposób się rozrastają? Które stawy są najbardziej ruchome? Jak mocne są nasze kości? Czy to prawda, że co miesiąc „zmieniamy” skórę? Dlaczego się pocimy? Czym jest łupież? Czy lina zbudowana z tysiąca włosów mogłaby unieść dorosłego? Czym jest strup? Jak słyszą uszy? Z czego składa się krew i ile jest jej w ciele?
Książka kipi od świetnie podanej, przystępnej dla dzieci wiedzy, a ilustracje świetnie oddają jej treść i są stworzone z humorem! Rewelacyjna nauka w miły, przyjazny sposób!