Akademia Mądrego Dziecka „Dzieci świata takie jak Ty” – Wydawnictwo HarperKids

Macie ochotę na nietuzinkową podróż po świecie?

Akademia Mądrego Dziecka wzbogaciła się o nowy tytuł! Tym razem w serii Chcę wiedzieć więcej ukazała się książka o dzieciach z różnych stron świata. Nasze życie w dużej mierze zależy od tego, gdzie mieszkamy. To co u nas rośnie, typ pogody czy ukształtowanie terenu sprawiają, że jemy inne potrawy, inaczej się ubieramy, uczymy, spędzamy czas i świętujemy. Ta różnorodność jest bardzo ciekawa, można wiele się od siebie nauczyć i spojrzeć na inne kultury z odmiennej perspektywy.

koszyk

Czy wiecie, że w Andaluzji wiele rodzin mieszka w skalnych domach, w których cały rok panuje stała temperatura około 18 stopni Celsjusza? Tradycyjne koreańskie domy mają zaś przesuwne drzwi i ściany zrobione z papieru hanji! Ciekawi Was dlaczego mieszkania w Japonii są nieduże, a może pragniecie zajrzeć do meksykańskiej kuchni? Być może zaskoczy Was fakt, że Islandczycy nie używają nazwisk rodowych, tylko tworzą je od imienia ojca lub matki przez dodanie do nich końcówki -son (syn) lub -dóttir (córka). Co na śniadanie jedzą ludzie w Tunezji? Gdzie serwuje się chleb ziemniaczany na zakwasie? Jak smakuje pizza w różnych częściach świata?

Macie ochotę „posmakować” dań narodowych z różnych stron świata? A może ciekawią Was sposoby na choroby, które królują w Iranie, Japonii, Holandii, Indii, czy Chinach?

W książce zebrano mnóstwo rzetelnych informacji dotyczących stylu życia w różnych regionach świata: dowiecie się gdzie śpią dzieci, jak wygląda ich rodzina, dom i szkoła, jakie zwierzęta trzymają, co robią w wolnym czasie i jakie zwyczaje, święta i uroczystości panują w ich społecznościach? Bardzo ciekawym dodatkiem jest słowniczek podstawowych słów i zwrotów w kilkunastu językach!

Świetna, wartościowa i bardzo obszerna lektura. Idealna na wspólne odkrywanie świata dla całej rodziny. Bardzo polecamy!

„Dzieci świata takie jak Ty”

Tekst: Nicola Edwards

Przekład: Kazimierz Pytko

Ilustracje: Angela Stegmaier

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 7+

ISBN: 978-83-276-7301-5

Wydawnictwo HarperKids