„Kocia Szajka i zaginione bajki” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Nasza ukochana Kocia Szajka powraca w nowym tomie. Tym razem gościnnie znajdziecie tu również psiego celebrytę – Reksia. Ach, co to za historia! Będzie jak zwykle dużo humoru, mnóstwo detektywistycznych wątków oraz zaskakujący finał.

TUTAJ przypominam recenzje wcześniej wydanych tomów o Kociej Szajce 🙂

koszyk

Zacinający za oknem deszcz nie sprzyjał piłkarskim – kocim rozgrywkom, a zmęczone i ospałe zwierzaki snuły się po kątach, popijając kakao z mysią posypką i oglądają bajki z kultowym Reksiem. Kiedy Bronka włączyła jeden z nieoglądanych dotąd odcinków, wszystkie koty niemal zaniemówiły… Na ekranie pojawił się tata Morfeusza! Rudemu kotu zrobiło się smutno, bo nigdy go nawet nie poznał, wiedział od mamy jedynie tyle, że tata występuje w kreskówkach. Na szczęście Lola z miejsca wpadła na genialny plan wyprawy do Bielska – Białej, do Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstawały bajki o Reksiu. Właśnie tam, zaledwie trzydzieści minut od Cieszyna będą odkrywać korzenie rodzinne Morfeusza! Wszystko wydaje się proste, zwierzaki od razu ruszają na wycieczkę, jednak na miejscu okazuje się, że ktoś ukradł bajki z Reksiem!

Od tej chwili Kocia Szajka ma pełne łapki roboty. Nowe śledztwo okazuje się bardzo zaskakujące, bo trzeba sprawdzić wiele tropów i upewnić się, czy filmy nie trafiły na czarny rynek w kocim internecie. Działania operacyjne zakrojono na szeroką skalę, gdyż zdejmowano odciski palców, przesłuchiwano pracowników, zbierano dowody z miejsca kradzieży, zamontowano kamerę i zorganizowano zasadzkę! Finał akcji zaskoczył wszystkich…

Wesoła, dynamiczna i oryginalna historia, a udział Reksia wzbudzi sentyment każdego rodzica, którego dzieciństwo wypełniał ten cudowny psiak o pięknym sercu. Wspaniały kryminał z pazurem dla całej rodziny. Już nie możemy doczekać się kolejnego tomu. Bardzo, bardzo polecamy!

„Kocia Szajka i zaginione bajki”

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 6+

ISBN: 9788326842825

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI