Ślady zwierząt – Seria Młodzi przyrodnicy – Wydawnictwo WILGA

W zeszłym roku pokazywałam Wam wspaniałą serię „Młodzi przyrodnicy”, do której możecie zajrzeć tutaj —> KLIK, a dziś zapraszam Was na recenzję nowego tomu z serii.

Bardzo się cieszę, że „Ślady zwierząt” zagościły w naszym domu! To wartościowa pozycja dla najmłodszych miłośników przyrody.

koszyk

Śladami pór roku obserwujemy życie w lesie. Poznacie przysmaki, jakimi żywią się wiewiórki, zobaczycie sposoby dzięcioła dużego na rozłupywanie orzechów, dowiecie się w jaki sposób nasionami szyszek żywi się myszarka i krzyżodziób. Podczas zimy na śniegu znajdziecie liczne ślady saren, jeleni, czy dzików. Zobaczycie czym lubi się żywić zając szarak i co się dzieje w chwili, gdy lis dokopie się do mysiej nory. Podczas zimy sikorki i mysikróliki zbierają wśród igieł jaja owadów, natomiast gdy nastanie wiosna wiewiórki zajęte są budowaniem gniazd, a borsuki i lisy robią porządki w norach. Wczesną wiosną możecie znaleźć zrzucone poroże samca jelenia, które dzięki liczbie rozgałęzień podpowie ile zwierzę ma lat. Te i wiele więcej leśnych śladów czeka na Was na kartach książki. Zobaczycie jak nocą tętni życie w lesie i co dzieje się latem w sadzie.

Wspaniała seria dla najmłodszych czytelników. Będzie ciekawą propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnym i świetnie sprawdzi się do samodzielnego czytania. Polecam!

„Ślady zwierząt”

Tekst: Patrycja Zarawska

Ilustracje: Piotr Brydak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz