365 wierszy i rymowanek na każdy dzień – Wydawnictwo WILGA

Klasyka zawsze będzie w modzie! Warto doceniać naszych polskich, ponadczasowych poetów, na których wierszach i zabawnych rymowankach wychowują się kolejne pokolenia małych czytelników.

My poezję czytamy często, bo moje dzieci pokochały rytuał poetyckich herbatek, podczas których delektujemy się ulubionymi przysmakami, pyszną herbatką i … wierszami!

Nakładem wydawnictwa Wilga ukazała się cudowna książka – „365 wierszy i rymowanek na każdy dzień”. Nie jest to jednak zwykły zbiór! Znajdziecie tu coś jeszcze, co bardzo nam się spodobało.

koszyk

Książka ma ciekawą formę kalendarza, na każdy dzień znajdziecie wiersz lub rymowankę. Do tego wydawnictwo uwzględniło w niej święta – te znane nam wszystkim, ważne i doniosłe, a także te nietypowe, jak. np. Światowy Dzień Majsterkowicza, Dzień Życzliwości, Dzień Kundelka, Wielki Dzień Pszczół, czy Dzień Miłośników Książek!

Znajdziecie tu utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Urszuli Kozłowskiej, Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Agnieszki Frączek, Władysława Broniewskiego, Janiny Porazińskiej, Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow i wielu innych wspaniałych poetów.

Książka wydana jest w dużym formacie i liczy aż 400 stron, więc posłuży na długi czas! Warto mieć ją pod ręką i każdego dnia sięgnąć choć po jeden wiersz, czy rymowankę, żeby zaszczepić w dzieciach miłość do poezji.

Być może wiosna będzie doskonałym pretekstem by wprowadzić rytuał codziennego czytania wierszy? Polecamy serdecznie. Ten zbiór to wspaniała klasyka dla małych i dużych czytelników. Warto znać tych wybitnych twórców i karmić się ich wyjątkową twórczością, aby pamięć o nich nigdy nie zgasła!

„365 wierszy i rymowanek na każdy dzień roku”

Tekst: 24 poetów

Ilustracje: Natalia Berlik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 400

Dla całej rodziny!

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz