„SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców”

Dziś wyjątkowo książka dla rodziców!

Kilka dni temu skończyłam czytać przewodnik dla rodziców o tym, co w życiu ważne: dorastaniu, dojrzewaniu, miłości, bezpieczeństwie. Dziecko jest jak kwiat, który powoli rozkwita, dojrzewa i zachwyca pięknem, ale to od nas – rodziców zależy, czy temu rozkwitaniu towarzyszyć będzie radość, spokój, pewność siebie, wyrozumiałość. Naszą rolą jest towarzyszyć dziecku w każdym etapie, wspierać je i rozumieć. Nikt nie uczy nas jak być rodzicem, nikt nie daje nam recepty na wychowanie dziecka, nikt nie odrobi za nas tej ważnej lekcji jaką jest budowanie świadomości i szczęścia.

Statystyki mówią jasno, że aż 81% rodziców w Polsce chciałoby się dowiedzieć, w jaki sposób rozmawiać o dojrzewaniu i seksualności z dziećmi. To ważne, by tematy te w końcu przestały być traktowane jak tabu. Nie zostawiajmy ich szkole, rówieśnikom, czy internetowi. Zadbajmy o świadomość i prawdę, budujmy zaufanie, tak by z każdym problemem dziecko mogło zawsze do nas przyjść, bez strachu i obaw.

Książka „SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” jest obszernym, ponad 300 stronicowym kompendium wspierającym dzieci na każdym etapie ich rozwoju, od 0 aż do 18 roku życia! W tej książce znalazłam wszystko to, co ważne i potrzebne w komunikacji z dzieckiem. Psycholodzy, psycholożki, edukatorzy seksualni i rodzice z całej Polski pomagają nam wspierać swe pociechy w każdym momencie rozwoju.

Warto sięgnąć po tę pozycję i dostosować ją do WŁASNYCH potrzeb. Bez względu na wartości jakie wyznajesz, wiarę, czy przekonania – przeczytaj tę książkę i wybierz z niej to, co jest dobre dla ciebie i twojej rodziny.

koszyk

Wejście w bezpieczną, dobrą i szczęśliwą dorosłość to nie lada wyzwanie! Etap dorastania i tego jak postrzegamy siebie, swoje ciało,czy jak wysoką mamy pewność siebie ma ogromny wpływ na resztę życia. Wsparcie w tym etapie jest na wagę złota! Bardzo się cieszę, że powstał tak wartościowy i cenny w wiedzę przewodnik dla rodziców. Świat pędzi, ale delikatne i kruche jak kwiat dziecko potrzebuje uwagi, rozmowy, wzmocnienia. Najważniejsze to wiedzieć jak to zrobić i jak wyjaśniać zachodzące podczas dojrzewania zmiany.

Książka podzielona jest na kilka sekcji. W pierwszej przeczytacie o początkowych latach życia dziecka, w drugiej o poznawaniu możliwości ciała, w trzeciej o początkach dojrzewania, w czwartej o budowaniu siebie, w piątej o dojrzewaniu do dojrzałości, w szóstej o seksualności dzieci z niepełnosprawnością, w ostatniej, siódmej o tożsamości i orientacji.

To bardzo obszerna publikacja, w której dziecko ukazane jest w całości. Są poruszone jego aspekty emocjonalne, burzliwy czas dojrzewania, akceptacja ciała, budowanie relacji, etapy rozwoju seksualności, wchodzenie w bliskie związki, bezpieczny seks. Zwrócono tu również uwagę na ochronę przed przemocą seksualną, opiekę medyczną, życie w sieci, czy pornografię. Możecie tu również przeczytać o relacjach rodziców z dziećmi LGBT+, czy o transpłciowości.

Rozmawiać trzeba, nie zamiatajmy ważnych tematów pod dywan, nie unikajmy tematu seksu. Budujmy świadomość i pokazujmy dziecku, że może być bezpieczne, pewne siebie, świadome i że może rozkwitnąć w pełni dzięki naszej bliskości i tolerancji. Polecam wam lekturę tej książki, warto wiedzieć jak rozmawiać.

Zysk ze sprzedaży książki zostanie przekazany na cele fundacji SEXEDPL, która jest multimedialną platformą, zapewniającą młodym ludziom, rodzicom i dorosłym kompleksową, dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacji, reprodukcji. Na jej stronie znajdziecie informacje o ryzykach związanych z życiem seksualnym, prezentując równolegle seks i seksualność w sposób pozytywny, podkreślając takie wartości, jak wzajemny szacunek, inkluzywność, równość, empatię i odpowiedzialność.

Dodaj komentarz