Star Stable „Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON tom 1

Kilka dni temu mieliśmy wielką przyjemność wziąć udział w ekscytującym spotkaniu autorskim z jedną z ukochanych przez Misię pisarek, Heleną Dahlgan, która po raz pierwszy zagościła w Polsce. Szwedzka autorka serii książek, których akcja rozgrywa się w uniwersum najpopularniejszej gry online o koniach Star Stable urzekła nas swoim ciepłem, humorem i autentycznością. To było tak energetyczne przeżycie, pełne uśmiechów i ciekawych historii z życia pisarki, że wrażenia zostaną w nas na długo.

Helena Dahlgan podobnie jak Misia po raz pierwszy wsiadła na konia w wieku 5 lat, a miłość do tych zwierząt wciąż w niej kwitnie. Poza tym Helena prowadziła w Szwecji bardzo poczytnego i popularnego bloga o książkach i podobnie jak Misia kocha czytać.

Spotkanie autorskie dotyczyło premiery drugiej trylogii, rozgrywającej się w uniwersum Star Stable. „Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów” to pierwszy tom kolejnych, magicznych przygód.

Na recenzję zaprasza Misia 🙂

koszyk

„Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów” to powieść mieszcząca się w popularnym uniwersum Star Stable.

Trzymamy w rękach piękną historię o przyjaźni między czterema dziewczynami: Alex, Lindą, Lisą i Anne, doprawioną szczyptą magii i mroku. Na pewno wielu czytelników kojarzy urodziwą wyspę Jorvik, która pod bezkresnymi łąkami i schludnymi miasteczkami skrywa prawdziwy mrok, żądny zniszczeń i władzy. Młodym nastolatkom, zwanym Jeźdźcami Duszy, jak wiele z was już pewnie wie, przeszło się mierzyć z siłą ciemności i na razie nie zapowiada się na nową przygodę… lecz, czy na pewno? Każda z nich przebywa z dala od reszty, jednak tylko razem potrafią być niepokonane. Mimo, że nawet sami druidzi, czyli najbardziej zaufane osobistości i mentorzy Jeźdźców Duszy uważają, że przyszłość zapowiada się spokojnie, to dziewczyny czują, że coś się zbliża… Coś wielkiego. Stopniowo pojawiają się pewne znaki: mrożące krew w żyłach wizje Lindy, dziwne pieśni w uszach Lisy… Na Jorviku czeka ich tego zdecydowanie więcej. Oprócz problemów, z którymi borykają się normalni ludzie, Jeźdźcy Duszy muszą się zmierzyć z kłopotami i poczuciem obowiązku. Przyszłość jest zagadkowa i nie do wywróżenia. Czerwona woda w strumieniu, dziwne widowiska w stajni, zakrwawione pióra i dziwne listy… To jednak nie wszystko. Kolejną niespodzianką jest pojawienie się na wyspie, w ich stajni dziewczyny o przenikliwym, smutnym spojrzeniu. Mina, bo tak na imię ma nowa, przyciąga do siebie zwłaszcza Anne, która czuje się przytłoczona swoim „podwójnym” życiem i pragnie zaznać normalności. Oprócz tego autorka udostępniła nam możliwość dowiedzenia się więcej o przeszłości osób, które wcześniej, przed dziewczynami, pełniły rolę Jeźdźców Duszy. Stopniowo odkrywamy ich tragiczne przeżycia, które zostały sporą inspiracją i ostrzeżeniem dla naszych głównych bohaterek. Jaki koszmar miał miejsce w przeszłości? Gorąco zachęcam do przeczytania książki i zdobycia odpowiedzi na zagadkowe zjawiska!

„Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów” to pierwszy tom nowej serii. Niewtajemniczonym już tłumaczę: fabuła tej wspaniałej książki opiera się na równie wyjątkowej grze o nazwie Star Stable. Zarówno podczas naszej rozgrywki jak i lekturze tej powieści spotkamy te same bohaterki! Z tą różnicą, że w tomie, o którym opowiadam skupiamy się bardziej na uczuciach i osobistych przeżyciach Lisy, Lindy, Alex oraz Annie. Tu jak na dłoni widać pięknie opisane emocje, które przeżywają wybrane przez los bohaterki. Autorka ma wspaniały dar, bowiem słowami udaje jej się wspaniale oddać wewnętrzne życie każdej dziewczyny, doskonale opisuje więź między Jeźdźcami Duszy, a ich końmi, nieubłaganie wciąga czytelnika w coraz to mroczniejsze zakamarki Jorvik. Fabuła tomu skupia się w jakimś stopniu na każdej z bohaterek, jednak mam wrażenie, że autorka w jakimś stopniu wyróżniła postać Anne na tle innych: podczas lektury znajdziemy fragmenty osobistego dziennika bohaterki, dzięki któremu otrzymujemy niezwykłą możliwość wglądu do głowy dziewczyny: poznamy jej myśli, a zawarte na zapisanych kartach emocje zupełnie zmienią nasz pogląd na tę bohaterkę. Oczywiście nie zabraknie także innych dziewczyn z Jeźdźców Duszy oraz ich własnych przeżyć, czy problemów. Śmiało można stwierdzić, że nie jest to tylko powieść o magii: historia pokazuje masę życiowych problemów, z jakimi borykać się może każdy z nas, ilustruje cudowną więź człowieka z koniem oraz jest piękną powieścią o przyjaźni. Autorka idealnie splotła fantastyczny świat Jorvik z codziennym życiem, pełnym obowiązków i nastoletnich kłopotów. Słowami nie sposób opisać wspaniałego warsztatu pisarskiego jakim zaszczyciła nas autorka „Soul Riders”, trzeba samemu wczytać się w książkę! Mogę jedynie zdradzić, że czyta się ją z zapartym tchem, szczerym zachwytem i mocno bijącym sercem. Czytelnika nie ominą liczne zwroty w akcji oraz momenty zarówno humorystyczne jak i przyprawiające o gęsią skórkę. Fabuła zachęca do głębszej refleksji. Ta historia o przyjaźni oraz wyjątkowej więzi z końmi i ze szczyptą magii na pewno na długo pozostanie jedną z moich ulubionych pozycji. Oprócz fragmentów pamiętnika Anne znajdziemy także urywki z życia tajemniczej postaci… o tym jednak musicie przekonać się sami. Myślę, że książka świetnie sprawdzi się u osób kochających konie, przygody oraz u miłośników gry Star Stable, którzy chcą pogłębić swoją relację z bohaterkami, lecz nie tylko! Gorąco polecam i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła sięgnąć po kolejny podobnie fascynujący tom z tej serii!

Michalina, lat 14

„Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów”

Tekst: Helena Dahlgren

Przekład: Natalia Szczypuła

Oprawa: miękka

Ilość stron: 240

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

O innych książkach z serii Michasia pisała tutaj: KLIK

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz