Seria Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu. „Plany i plamy” – Wydawnictwo ALULALU

Dziś premiera prawdziwej przyrodniczej perełki!

Kameralne, rodzinne wydawnictwo Alulalu przygotowało nowy, czwarty już tom w serii książek „Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu”.

„Plany i plamy” autorstwa Urszuli Kuncewicz – Jasińskiej, z ilustracjami Aleksandra Jasińskiego to połączenie bajki, z dużą dawką wiedzy! Tym razem bohaterką książki jest salamandra plamista.

Macie ochotę przenieść się w Bieszczady? Pragniecie poczuć pierwszy wiosenny deszcz, dotknąć soczyście zielonej trawy i posłuchać radosnego śpiewu ptaków?

koszyk

Ważne informacje! Skorzystajcie z super okazji cenowych i gratisów 🙂

Naklejki z salamandrą są gratisem do każdego egzemplarza „Planów i plam” zakupionego na stronie wydawnictwa – www.alulalu.com.

Plakat A4 z łasiczką i śniegiem jest gratisem do każdego zestawu dwóch, trzech lub czterech części serii „Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu” zakupionego na stronie www.alulalu.com do 22 listopada.

Do 14 listopada z okazji przedsprzedaży jest super zniżka – 30% na wszystkie książki i pakiety książkowe na www.alulalu.com.

Od 15 do 22 listopada będzie obowiązywała zniżka z okazji premiery – 20% na wszystkie książki i pakiety książkowe na www.alulalu.com.

Wraz z nastaniem wiosny budzi się cały las i życie zaczyna tętnić. To także pora, w której salamandra plamista – największy płaz ogoniasty w Polsce zaczyna swoją aktywność. Zwierzę postanowiło poszukać sobie towarzystwa i rusza w drogę, nie zrażając się przeszkodami i trudnościami.

Młodzi czytelnicy będę aktywnymi towarzyszami tej wyprawy, poznają cechy charakterystyczne salamandry plamistej, jej zwyczaje i sposoby obrony przed drapieżnikami. Podróż do celu będzie obfitowała w przygody i nowe znajomości, dlatego poznacie także łasicę, orzesznicę leszczynową, sóweczkę, czy jaszczurkę żyworodną.

W książce znajdziecie także drobne aktywności, które uatrakcyjnią lekturę, jak np. człapanie paluszkami po śladach głównej bohaterki, mierzenie długości bohaterów, czy szukanie ukrytego zwierzęcia.

Za każdym razem gdy w nasze ręce trafia nowy tom przygód „Zwierząt z bieszczadzkiego lasu” jestem oczarowana kunsztownymi ilustracjami, mądrą, wartościową, cenną treścią i pięknym wydaniem książki. Każda opowieść dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach, a ilość tekstu zachęca do lektury także początkujących czytelników.

W najnowszym tomie znajdziecie także piękne, ważne przesłanie. Opowieść wesprze dzieci w poszukiwaniach kolegów, przyjaciół i kompanów do zabawy. Udowodni, że nie warto się poddawać i zawsze należy szukać nowych rozwiązań. Dużo tu wspaniałej motywacji, która doda skrzydeł w kontaktach z rówieśnikami.

Wspaniała, wartościowa lektura! Koniecznie warto mieć ją w swojej biblioteczce 🙂

Poniżej przypominam recenzje innych tomów w serii:

TUTAJ zajrzyjcie do książki „Wielkie małe zwierzę”

TUTAJ zajrzyjcie do książki „Niedźwiedź i przestrzeń

TUTAJ zajrzyjcie do książki „Świat pełen zmian”

W Wydawnictwie Alulalu znajdziecie nie tylko najpiękniejsze przyrodnicze książki, ale także cudowne plakaty w dwóch formatach (A4 i A3), pocztówki i naklejki. Będą one wspaniałą dekoracją dziecięcego pokoju. Są naprawdę zachwycające i kojące! Zobaczcie sami 🙂

Dodaj komentarz