Świat pełen zmian – Wydawnictwo ALULALU

Z wielką dumą i radością prezentuję Wam mój najnowszy patronat! „Świat pełen zmian” od wydawnictwa Alulalu to kolejna perełka z urokliwej, przyrodniczej serii książek „Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu”.

Zobaczcie na tę okładkę! Nie sposób się do niej nie uśmiechnąć, prawda? Wnętrze jest równie czarujące, mądre i wartościowe, bo ten cykl książek wyróżnia wielowymiarowość. Oprócz ciekawostek o przyrodzie znajdziecie w nich coś jeszcze!

Z kodem KSIĄŻKIDLADZIECI możecie kupić wszystkie książki, plakaty i pakiety z 20% rabatem w dniach: od 17 do 24 listopada, na stronie wydawnictwa ALULALU.com

koszyk

Tylko teraz dla pierwszych osób kupujących na stronie wydawnictwa będą super gratisy! Otrzymacie naklejki do każdego egzemplarza „Świata pełnego zmian”, a dla osób kupujących pakiet „Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu” będą też naklejki z mrówką i pocztówka z niedźwiedziem! Bardzo polecam. Wyjątkowa okazja na zdobycie takich perełek.

Bieszczadzki las spowiła zima. Jest biało, spokojnie i magicznie! Macie ochotę na spacer po zimowej krainie?

Bohaterką tej przygody jest mała łasica pospolita. Drobna, zwinna i bardzo szybka. Kochająca swoją mamę całym sercem, zawsze znajdująca schronienie w jej cieple. Ten najmniejszy ssak drapieżny w Polsce może na zimę zmieniać ubarwienie na białe i tak właśnie stało się z małą łasiczką, jej gromadką rodzeństwa i mamą!

Jak żyją łasice? Czym różnią się od tchórza zwyczajnego, czy gronostaja europejskiego? Ile mierzy samica, a jak duży jest samiec? Jaka temperatura panuje zimą w norce tych zwierząt? Dlaczego mama w chwili zagrożenia syczy, poszczekuje i wydziela ohydną, śmierdzącą woń? Czym charakteryzują się te zwierzęta? Jesteście ciekawi? Macie ochotę poznać bliżej te niesamowite ssaki, o małych, zwinnych ciałkach, w których biją prawdziwe waleczne serca?

Ta przepięknie zilustrowana książka jest nie tylko cenną lekcją przyrody. Wypływa z niej ogromna dawka matczynej miłości, ciepła i bezpieczeństwa. Na kartach książki znajdziecie także aktywności, które urozmaicą lekturę i zaangażują dzieci. Wspaniała, mądra, wartościowa propozycja dla każdego przedszkolaka. Nie sposób od niej oderwać oczu!

Publikacja została skonsultowana z doktorem biologii specjalizującym się w łasicach pospolitych.

Bardzo polecam zimową część, jak i pozostałe tytuły w serii, do których możecie zajrzeć tutaj:

Wielkie małe zwierzę i Niedźwiedź i przestrzeń.

„Świat pełen zmian”

Seria: Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu

Tekst: Urszula Kuncewicz – Jasińska

Ilustracje: Aleksander Jasiński

Oprawa: twarda

Ilość stron: 38

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ALULALU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.