Miałam kiedyś ogród – Wydawnictwo STUDIO KOLORU

Każdy z nas ma w swoim życiu trudne chwile, każdy czasem zmaga się ze smutkiem, cierpieniem, zmianami, których wcale nie chciał! Czas płynie, nasze życie pędzi, a w tym wszystkim my i nasze emocje.

Czy da się oswoić ból, trud, traumatyczne przeżycia? Jak zrozumieć, że strata, kryzys, droga pod górę i przeciwności losu są czymś, przed czym czasami nie da się uciec, co jest wpisane w nasze życie?

Artystka Katarzyna Samosiej przygotowała niesamowitą, przepełnioną barwami i emocjami opowieść, która uspokaja, wycisza i udowadnia, że dla każdego zawsze w końcu zaświeci słońce. Ta bardzo optymistyczna, delikatna, metaforyczna książka pokaże czytelnikowi, że warto ze spokojem i zgodą przyjmować to, co przygotował dla nas los.

koszyk

Katarzyna Samosiej jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki. Bardzo się cieszę, że tak cenna w wartości książka może być wsparciem i pomocą, nie tylko dla dzieci. Dorośli także znajdą w niej wiele mądrości.

Bohaterką tej oszczędnej w słowach opowieści jest… pestka. Miała kiedyś swoje dobre miejsce na tym świecie, pełne bezpieczeństwa – ogród. Wypełniały go kwiaty, światło, przestrzeń i wszystko to, co wystarczało jej do życia, ale pewnego dnia zniszczono wszystko! Nikt i nic nie potrafił przywrócić dawnego stanu, nastało nowe, jakie?

Czytałam tę książkę ze swoimi dziećmi wiele razy i to niesamowite jak każde z nich potrafiło znaleźć w niej kawałek siebie! Dla każdego czytelnika będzie to inna historia, inne przeżycia i przemyślenia. Ta uniwersalna lektura sprawi, że z ogromną dozą empatii i wrażliwości zajrzycie do własnego wnętrza i dacie sobie pozwolenie na przeżycie emocji. Nie można ich zagłuszać, nie można się ich bać… Trzeba je oswoić, każdy w swoim sercu i na własnych zasadach.

Cudowna lektura! Jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Szata graficzna mówi sama za siebie, nie potrzeba wielu słów, by zrozumieć to wyjątkowe, cenne przesłanie. Wspaniała lekcja uwrażliwiania na życie, czytajcie z dziećmi i podejmujecie rozmowy, bądźcie gotowi na zmiany, które są nieuniknione…

Bardzo, bardzo polecam!

„Miałam kiedyś ogród”

Tekst i ilustracje: Katarzyna Samosiej

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo STUDIO KOLORU

Dodaj komentarz