Niedźwiedź i przestrzeń – Wydawnictwo ALULALU

Po raz kolejny mam wielką przyjemność zaprosić Was do bieszczadzkiego lasu. Nakładem kameralnego, rodzinnego wydawnictwa Alulalu ukazała się piękna, wartościowa i wielowymiarowa książka, łącząca w sobie bajkę i ciekawostki przyrodnicze.

„Niedźwiedź i przestrzeń” to prawdziwa uczta dla oka! Książka czaruje klimatycznymi ilustracjami i starannym wydaniem. Idealna propozycja dla każdego przedszkolaka.

Pierwszy tom serii „Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu” opowiadający historię o mrówce jest równie czarujący. Jeśli nie znacie jeszcze pozycji „Wielkie małe zwierzę” to koniecznie zajrzyjcie TU 🙂

koszyk

Z kodem: KSIĄŻKIDLADZIECI otrzymacie 20% rabatu na tę książkę i wszystkie inne pozycje z wydawnictwa www.ALULALU.pl do 2 czerwca 2022 roku.

Do każdego egzemplarza książki „Niedźwiedź i przestrzeń” zakupionego na stronie wydawnictwa otrzymacie piękną pocztówkę z ilustracją, a dla pierwszych stu osób czeka cudny plakat w formacie A4!

Poznajcie niedźwiedzia brunatnego, dostojnego ssaka, miłośnika miodu i mrówek. Ten z natury samotnik i doskonały pływak potrafi biegać z prędkością nawet sześćdziesięciu kilometrów na godzinę, świetnie wspina się na drzewa i skały oraz skacze.

Bohater naszej opowieści unika ludzi. Nie lubi hałasu, a zimą pragnie ciszy i spokoju podczas snu w swojej gawrze. Gdyby ktoś zakłócił ten stan, wówczas niedźwiedź mógłby mieć duży problem ze snem, a szukanie jedzenia zimą byłoby ogromnym wyzwaniem. Warto wiedzieć, by nie zbliżać się do niedźwiedzia, ani przed nim uciekać. Jego instynkt kazałby gonić uciekiniera, a wówczas skutki mogłyby być tragiczne. Ale co zrobić, gdy na swojej drodze spotkamy tego dostojnego mieszkańca lasu? Koniecznie się przekonajcie i sięgnijcie po tę opowieść. Poznacie tu również innych mieszkańców lasu, jak bobra, wilka, łasicę, rysia, orzesznicę, czy salamandrę plamistą.

Książka w przyjazny i bardzo przystępny sposób rozbudza dziecięcą ciekawość i chęć zdobywania wiedzy. Buduje także empatię, szacunek i uczy respektowania cudzych granic oraz zachowania ostrożności wobec dzikich zwierząt.

Dużą atrakcją dla najmłodszych czytelników jest urozmaicenie lektury, można ją bowiem czytać na dwa sposoby! Możecie wyróżnione zdania czytać aktywnie, wypełniając polecenia, lub czytajcie tradycyjnie, pomijając je.

Książka wydana jest w twardej oprawie, na doskonałej jakości papierze i będzie inspirującą lekturą dla najmłodszych miłośników przyrody! Jestem pewna, że po jej lekturze od razu wybierzecie się na leśny spacer, oby tylko na drodze nie stanął Wam niedźwiadek, choć jeśli tak się stanie to będziecie doskonale wiedzieć co robić! 🙂

Bardzo polecam.

„Niedźwiedź i przestrzeń”

Tekst: Urszula Kuncewicz – Jasińska

Ilustracje: Aleksander Jasiński

Oprawa: twarda

Ilość stron: 38

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ALULALU

Logo Alulalu

Dodaj komentarz