„Mysia Dolina. Świąteczna opowieść” – Wydawnictwo BOOKOLIKA

Pamiętacie Mysią Dolinę? To urocza, klimatyczna seria książek o przygodach małych myszek. Dziś chciałam pokazać Wam najnowszy, świąteczny tom. Zachwyca już od okładki!

Autorką serii jest Agnieszka Wiszowata, zaś przepiękne filcowe postacie tworzy i fotografuje mieszkająca w Norwegii Paulina Engen, dla której tamtejsza natura i kultura baśniowych stworów stały się cenną inspiracją. Pasję artystki do rękodzieła czuć na kartach książki, bowiem każda postać i każdy detal do fotografii są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Na ilustracje można patrzeć godzinami, mając wrażenie, że te postacie naprawdę żyją! Są takie realistyczne!

koszyk

W Mysiej Dolinie nastała zima, a do świąt pozostał tylko jeden dzień. W domu była bardzo emocjonująca atmosfera, bowiem małe myszki czekały na babcię. To ich najważniejszy gość! Wspólne pieczenie ciasteczek stało się już wielką tradycją. Gdy tylko babcia odwiedziła myszki od razu zaczęło się wielkie szykowanie, ugniatanie ciasta, wałkowanie, pieczenie i dekorowanie. Ogromna radość, ale jeszcze większe rozczarowanie, bowiem świąteczne ciasteczka wyszły bardzo niesmaczne. Zamiast cukru, wsypano… sól! I kiedy zasmucone myszki już chciały ogłaszać zepsute święta, babcia opowiedziała im pewną mądrą, ciepłą, bardzo wyrozumiałą i ważną historię. A jaka to opowieść? Koniecznie się przekonajcie i sprawdźcie co tak naprawdę liczy się w świętach.

Bardzo wzruszająca opowieść. Historia ubrana w cenny przekaz i wartości. Wspaniała puenta udowodni, że nie przedmioty, nie smakołyki, nie drobiazgi są w tym czasie najważniejsze, ale Ci, których mamy obok, z którymi ten cenny czas spędzamy. Opowieść uwrażliwi dzieci na docenianie relacji, bliskości, na budowanie tradycji, na wdzięczność za to, co bezcenne!

Przepiękna, mądra książka dla całej rodziny. Polecamy serdecznie na świąteczny czas i każdy dzień roku, bowiem zawsze warto mieć w sercu jej wyjątkowe przesłanie.

Więcej ciekawostek o myszkach z Mysiej Doliny znajdziecie na stronie: www. Lillemo.pl

„Mysia Dolina. Świąteczna opowieść”

Tekst: Agnieszka Wiszowata

Ilustracje: Paulina Engen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo BOOKOLIKA

Dodaj komentarz