„Mysia Dolina. Zaginiona księga” – Wydawnictwo Bookolika

Miło mi powitać na rynku książki dziecięcej nowe wydawnictwo!

Bookolika ma wysoką poprzeczkę do pokonania, bo przecież literatura dziecięca rozwija się u nas prężnie i każdego miesiąca pojawia się wiele pięknych premier. Nie martwcie się jednak! Pierwsza książka z tej oficyny jest prawdziwą ucztą literacką i zachwyci nie tylko dzieci.

koszyk

„Mysia Dolina. Zaginiona księga” to powieść autorstwa Agnieszki Wiszowatej. Wyjątkowe i oryginalne ilustracje w formie zdjęć bohaterów – filcowanych myszek wykonanych ręcznie przygotowała Paulina Engen. Ilustratorka zaaranżowała sceny wydarzeń w ręcznie wykonanej przez siebie scenografii miniaturowego świata Myszkowa. Za każdym razem gdy sięgamy po tę książkę, ja wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem talentu pani Pauliny! Żeby przygotować tyle ilustracji trzeba mieć wyjątkowe zdolności i niebywałą pasję. Tyle ciepła i serca bije z tych obrazów! Tyle detali można tu dojrzeć. To musiała być długa i żmudna praca, ale efekt jest niesamowity! Ja i moje dzieci jesteśmy oczarowani. Staś nawet dopytuje, czy Myszkowo istnieje naprawdę i w swojej głowie tworzy kolejne perypetie tych wyjątkowych postaci. Taki jest skutek czytania z dziećmi pięknych, inspirujących książek. Samo dobro!

Urocze ilustracje i piękne wydanie to jednak nie wszystko! Znajdziecie tu pełną wartości i życiowych mądrości opowieść o przyjaźni, wierności, o dążeniu do sprawiedliwości.

W Mysiej Dolinie żyje sobie młoda archiwistka Mo, która spisuje losy mieszkańców. Przejęła tę funkcję po swoim poprzedniku. Hugo wszystko jej przekazał i zniknął… Młoda myszka za wszelką cenę pragnie poznać losy byłego archiwisty i odkryć coś jeszcze – zaklęcie milczenia, które padło najpierw na Hugo, a później na nią samą!

Brzmi magicznie i tajemniczo, prawda? I taka właśnie jest ta książka. Historia wzrusza, pokazuje, że zawsze warto dążyć do celu i nie poddawać się, nie wątpić w siebie, wierzyć w sprawiedliwość.

Zapraszam Was gorąco do lektury! Wybierzcie się do świata małej osady Myszkowo, w której dzieje się magia. Przekonajcie się, czy mała Mo rozwikła tajemnicę i pozna prawdę…

Mysia Dolina. Zaginiona księga.

Tekst: Agnieszka Wiszowata

Ilustracje: Paulina Engen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 172

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: BOOKOLIKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.