Seria WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ – „Benzema. Napastnik idealny” – Wydawnictwo SQN

Niedawno przeczytałam z Januszkiem kolejną świetną książkę w serii WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

Bardzo lubimy ten cykl przygodowych książek o mistrzach murawy, bo każdy tytuł jest nie tylko biografią znanego piłkarza, ale wnosi coś znacznie więcej!

„Na nic nam talent, jeśli nie ma w nas ambicji” mówi bohater najnowszego tomu, Karim Benzema. O tym jak wyglądało dzieciństwo, czas nastoletni i kariera Benzemy dowiecie się z kart książki. Ale to nie tylko życiorys piłkarza, to przede wszystkim długa, pełna wyzwań, potknięć i trudów droga, podczas której silna determinacja, talent i wsparcie bliskich były na wagę złota.

koszyk

Karim Mostafa Benzema urodził się w 1987 roku, we Francji. Ma ośmioro rodzeństwa i wspaniałych rodziców, którzy szybko dostrzegają pasję i talent syna. To właśnie oni robią wszystko, by chłopak nie skończył jak duża część jego rówieśników z imigranckiego „getta” w którym mieszkali. Uliczne walki gangów, narkotyki i młodociana przestępczość były tam chlebem powszednim. Karim od świtu do nocy grał w piłkę na trawniku pod blokiem, za bramkę służyły mu dwa stojące tam drzewa.

O byciu piłkarzem Karim marzył od zawsze! Już w wieku 3 lat bez przerwy powtarzał mamie, że to jego największe marzenie. Jako sześciolatek został zapisany do lokalnego klubu piłkarskiego, a w wieku 9 lat grywał z zawodnikami starszymi od siebie, wyróżniając się na boisku. Pierwsze sukcesy stały się dla chłopaka przepustką do nowego, lepszego życia.

Jak potoczyły się losy skrytego, małomównego, nieśmiałego i wycofanego chłopca? Dlaczego przez całą karierę zawsze coś sprzysięgało się przeciw niemu i czemu na sześć długich lat zniknął z reprezentacji Francji? Jak to się stało, że Złota Piłka dla najlepszego piłkarza globu za sezon 2021/2022 trafiła wreszcie w jego ręce? Jesteście ciekawi? Koniecznie warto sięgnąć po tę opowieść!

Niesamowita historia. Świat należy do wytrwałych, a Karim jest jednym z nich! Nigdy się nie poddał, wciąż podążał własną ścieżką i mimo błędów, przeciwności losu i wielu wyzwań – zawsze pozostał sobą.

Serdecznie polecam Wam tę lekturę. To kolejna bardzo inspirująca książka, ukazująca prawdziwe, pozbawione lukru życie. W dodatku to wszystko wydarzyło się naprawdę.

„Benzema. Napastnik idealny”

Seria: WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ

Tekst: Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska 

Oprawa: miękka

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo SQN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.