„W Noc Wigilijną” – Wydawnictwo ŚWIETLIK

Dziś kolejna urocza, przepięknie wydana, pełna ciepła i świątecznego klimatu książka od wydawnictwa Świetlik! Kilka dni temu polecałam Wam całym sercem historię Zrzędusa, a dziś zapraszam na słynny na całym świecie klasyczny bożonarodzeniowy poemat.

Autorem książki jest amerykański pisarz i profesor literatury Clement Clarke Moore, żyjący w latach 1779 – 1863. Pełne delikatności ilustracje przygotował Stacey Thomas.

koszyk

Nastała wigilijna noc. Cały dom ucichł, dzieci smacznie spały, zawieszone na kominku skarpety czekały na podarki od Mikołaja i nagle… Hałas! W świetle księżyca, w rozświetlonej śniegiem dzielnicy pojawiają się sanie, ciągnięte przez stado reniferów. Tancerz, Fircyk, Smyk, Awanturnik, Grzmot, Błyskawica, Kometa i Mgławica obniżają lot, by móc bezpiecznie wylądować na dachu domu, a wówczas Mikołaj szybkim skokiem i po kryjomu wpada przez komin do domu, a tam ktoś nie śpi, tylko czeka na niego!

Piękna, ciepła historia. Choć rozgrywa się mroźną nocą, to rozpala serca i urzeka! Jest w niej dużo spokoju, uważności, delikatności, rodzinnej bliskości i wspaniałego, wyjątkowego klimatu, który można poczuć tylko raz w roku. Doskonale i przyjemnie się ją czyta, przekład Barbary Suseł brzmi dźwięcznie i nadaje opowieści lekkości.

Ponadczasowa perełka dla każdego znawcy literatury i dzieci, które nigdy nie przestają marzyć. Idealna lektura na grudniowe wieczory. Bardzo polecamy!

„W Noc Wigilijną”

Tekst: Clement C. Moree

Przekład: Barbara Superł

Ilustracje: Stacey Thomas

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo ŚWIETLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.