„Opowieści betlejemskiej szopki” – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Z radością czekamy na grudzień, bo ma on w sobie coś wyjątkowego! W tym czasie czytamy ciepłe, świąteczne historie i Adwent nabiera pięknego klimatu oczekiwania na narodzenie Jezusa. W tym roku zapraszam Was do sięgnięcia po nietypową historię, której z radością patronuję!

„Opowieści betlejemskiej szopki” od wydawnictwa Jedność to zbiór 25 opowieści, które można czytać w poszczególne dni Adwentu lub podczas świątecznych dni. Historie są bardzo nietuzinkowe, bowiem… cała szopka ożywa! Postacie i przedmioty opowiadają co oznacza ich obecność w szopce i jak stały się częścią jednego z najpiękniejszych wydarzeń w historii świata.

Brzmi ciekawie?

koszyk

Jesteście ciekawi co ma Wam do powiedzenia Gwiazda Betlejemska? A może interesuje Was jakie przemyślenia mają wielbłądy? Trzej Królowi też mają wiele mądrości do przekazania, dlatego z pewnością zainteresują Was darami jakie niosą. Pasterz opowie o swoich obowiązkach, Józef o pracy cieśli, a co ważnego ma do przekazania Maryja i Dzieciątko? Jesteście ciekawi?

Zachwyciła mnie ta oryginalna forma przekazywania dzieciom wartości, piękna i sensu Bożego Narodzenia. Spojrzenie oczami innych ludzi, zwierząt i przedmiotów na to co dzieje się w betlejemskiej szopce jest fascynujące i zadziwiające! To zupełnie inny punkt widzenia, bardzo atrakcyjny dla młodych czytelników.

Każdy rozdział oprócz niecodziennej historii niesie piękne przesłanie. Znajdziecie tu bliskość, rodzinne ciepło, cierpliwość, dobre intencje, uważność, serdeczność do drugiego człowieka, zaufanie, radość z dawania i dzielenia się, sztukę komplementowania innych i doceniania tego co mamy.

Wspaniała lektura, idealna na grudniowe wieczory. Napisana z lekkością i humorem, umili Wam przygotowania do Bożego Narodzenia. Z radością jej patronuję!

„Opowieści betlejemskiej szopki”

Tekst: Isabella Salmoirago, Marco Antonio Rosso

Przekład: Anna Gogolin

Ilustracje: Elisa Enedino

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 4+

Ilość stron: 112

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz