Dlaczego? Kiedy? Jak? „Poznajemy szpital” – Wydawnictwo SAM

Ależ ja się cieszę, gdy wydawnictwo SAM ogłasza nowy tytuł w serii Dlaczego? Kiedy? Jak?

Od dawna całym sercem polecam Wam ten popularnonaukowy cykl książek dla najmłodszych dzieci, ponieważ są to niezwykle wartościowe, wyczerpujące lektury, przygotowane w świetny, atrakcyjny sposób.

Dziś zaglądamy do szpitala. Pobyt w takim miejscu nie jest dla nikogo przyjemnością, a szczególnie dla małego dziecka, które często obawia się tego, co nieznane. „Poznajemy szpital” to świetny przewodnik nie tylko po szpitalnym budynku, ale także po całym zespole medycznym. Zajrzycie w każdy szpitalny kąt, dowiecie się jakie role wykonuje personel medyczny, co dzieje się na sali operacyjnej i jak w ogóle odnaleźć się w tym miejscu! Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do środka.

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM 🙂

Czym jest szpital? Jak do niego trafiamy? W jaki sposób wygląda procedura przyjęcia i jakie badania są przeprowadzane na wstępie? Czy ukłucie igłą przy pobieraniu krwi długo boli? Co znajduje się w szpitalnym pokoju? Czym zajmują się lekarze, a jakie role pełnią pielęgniarki i pielęgniarze? Dlaczego potrzebne są dyżury, a czym jest obchód? Co można robić podczas pobytu w szpitalu? Jak do porodu przygotowuje się przyszła mama? W jaki sposób zrastają się kości? Czym jest szyna, a czym gipsowanie? Jak wygląda dzień na sali operacyjnej i co dzieje się z pacjentem tuż po operacji? Po co są te wszystkie sprzęty z kablami i czujnikami? Co dzieje się w laboratorium i na technicznym zapleczu? Kiedy można opuścić szpital? Jak udzielić pierwszej pomocy dziecku? Och, dużo tego, prawda? A to zaledwie ułamek ciekawostek, na które odpowiedzi znajdziecie w książce!

Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, dlatego warto oswajać je ze szpitalem od małego, bo życie pisze różne scenariusze i często takie pobyty nie są zaplanowane…

Okienka skrywają dodatkowe ciekawostki i informacje, dzięki którym dzieci mogą oswajać się ze wszystkim: z pobieraniem krwi, badaniem u okulisty, laryngologa, badaniem USG i EEG, czy pielęgnacją rany po operacji. Ach i ta trzyczęściowa rozkładówka z przekrojem szpitala robi naprawdę duże wrażenie! Ileż tam detali, „smaczków” i prawdziwego życia.

Wspaniała, wartościowa, bardzo potrzebna lektura! Książka została skonsultowana z dr Aleksandrem Wiśniewskim, który na co dzień pracuje jako pielęgniarz w Centrum Zdrowia Dziecka Pomnik w Warszawie.

Bardzo polecam!

„Poznajemy szpital”

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Tekst: Andrea Erne

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Ilustracje: Marion Kreimeyer – Visse

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz