„Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne” – Wydawnictwo TO TAMTO

Zastanawiacie się czasami czym w dzisiejszym świecie jest odwaga? Czy tę siłę charakteru można wzmacniać? Czy można nauczyć się pokonywać przeszkody, zarówno te małe, codzienne, drobne, jak i te ogromne, które potrafią spędzać sen z powiek? Czy można przeżyć swoje życie czując się jego najlepszym bohaterem?

Dzieci potrzebują naszego wsparcia. Jeśli pokażemy im, że w nie wierzymy i dmuchamy w ich skrzydła to odważni i pewni siebie ruszą w ten świat. Czasami samo wsparcie bliskich nie wystarcza, dlatego zawsze warto sięgać po wartościowe i wzmacniające lektury. „Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne” to zbiór aż 35 historii, które dadzą siłę i pomogą pokonać przeciwności losu.

koszyk

Za bardzo pędzimy w tym życiu… Nasza odporność psychiczna bywa osłabiona, a przeciwności losu potrafią odebrać resztki sił. W tej książce znajdziecie fantastyczne, wspierające opowiadania, które warto czytać wspólnie z dzieckiem. Ograniczenia często są jedynie w naszej głowie, dlatego warto nauczyć się je pokonywać. Historie są różnorodne, ciekawe, nietuzinkowe i bardzo przystępnie napisane. Z powodzeniem można czytać je już z dziewięcioletnimi dziećmi, choć i nastolatki bardzo z nich skorzystają.

Każda historia porusza inne zagadnienie. Tematy są bardzo życiowe i codzienne, jak np. relacje koleżeńskie, odkładanie wszystkiego na później, nieświadome kształtowanie swojej rzeczywistości, pielęgnowanie swej wewnętrznej przestrzeni, świadomość, że czasami aby czegoś się nauczyć należy upaść… Macie ochotę oduczyć się ciągłego narzekania? Pragniecie poznać siłę współpracy? Chcecie przekonać się, że miłość to chęć zrozumienia? A może nie wiecie jak praktykować uważność i rozpoznawać emocje? Nic straconego! Zawsze można zacząć od nowa i zawsze warto próbować zrobić choćby mały krok ku zmianom na lepsze.

Wspaniała, wartościowa książka. Przeczytaliśmy ją jednym tchem i wciąż będziemy do niej wracać. Każda historia zawiera także cenne przemyślenia i wskazówki, które będą pretekstem do wielu rozmów. Odwaga to najlepsze paliwo i kompas do pokonywania przeszkód, osiągania celów i bycia bohaterem swojego życia. Nie zmarnujmy tego najcenniejszego czasu na życiu w strachu!

Bardzo polecam. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w każdym domu.

„Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne”

35 historii, które dadzą Ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu

Tekst: Álex Rovira, Francesc Miralles

Przekład: Katarzyna Kozioł-Galvis

Ilustracje: Gemma Capdevila

Oprawa: twarda

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo TO TAMTO

Dodaj komentarz