Seria Dlaczego? Kiedy? Jak? „Poznajemy pojazdy budowlane” – Wydawnictwo SAM

Które dziecko nie zachwyci się podczas spaceru koparką, betoniarką, czy gigantycznym żurawiem? 🙂 Ja chyba takiego nie znam. Pojazdy budowlane to fascynujący temat, a dziecięca ciekawość lubi być zaspokajana, dlatego mam dziś dla Was coś, co pokochają wszyscy mali czytelnicy i to nie tylko ci najmłodsi.

Wśród cieplutkich nowości u wydawnictwa SAM pojawiła się lektura pełna okienek, wiedzy i maszyn.

„Poznajemy pojazdy budowlane” to prawdziwe, wyczerpujące kompendium, które nawet trudne z pozoru tematy objaśnia w przystępny, zrozumiały już dla kilkulatków sposób. Po lekturze tej książki wozidło przegubowe, kruszarka szczękowa, czy rozściełacz asfaltu nie będą już dla Was tajemniczymi hasłami 😉

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM 🙂

Świat pojazdów budowlanych to bardzo obszerny temat! Dla mnie koparka była po prostu koparką, a tu odkryłam koparkę wydobywczą, gąsienicową, kołową i do prac przeładunkowych. Dowiedziałam się, która może poruszać się po drogach publicznych i jak wiele zadań mogą one wykonywać. Oprócz kopania i ładowania ich zadaniem jest także frezowanie, wyrównywanie, zagęszczanie, wyburzanie, czy sortowanie. Teraz już jasne, dlaczego jest to sprzęt niezbędny niemal na każdym placu budowy.

Na kartach książki przyjrzycie się wyburzaniu budynku, dowiecie się jak działa pompa do betonu, czy jak wygląda sterowanie żurawiem. Odkryjecie proces budowy tunelu, a równiarki, wywrotki i buldożery pokażą w jaki sposób buduje się drogi. Ba! Możecie nawet obserwować proces powstawania placu zabaw, podczas którego minikoparka i miniładowarka mają swoje ważne role. To jednak nie wszystko! Jesteście ciekawi czy pojazdy budowlane mogą być zasilane energią elektryczną? A może nigdy nie zaglądaliście do kamieniołomów, a chcecie poznać proces przygotowania do wybuchu? Zastanawia Was jak w przyszłości będą wyglądały maszyny budowlane?

Książka została skonsultowana merytorycznie z Piotrkiem Dzidowskim, który jako ekspert branży budowlanej miał okazję pracować… na wszystkich budowach omówionych w książce!

Wspaniała, wyczerpująca lektura! Okienka skrywają wiele detali, możecie nawet zajrzeć do… przenośnej toalety, niezbędnej na każdej budowie 🙂

Baaaardzo polecamy!

„Poznajemy pojazdy budowlane”

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Tekst: Andrea Erne

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Ilustracje: Markus Humbach

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz