„Kosmitek” – Wydawnictwo DWUKROPEK

U nas spadł już pierwszy śnieg, więc to najlepszy czas, by nastrajać się na zimowe lektury. Czy wiecie, że grudzień może być kosmiczny? 🙂 Tak, tak! Naprawdę kosmiczny, nie żartuję!

Kocham grudzień nie tylko za jego wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju atmosferę, ale także za książki, które wówczas czytam z dziećmi.

W tym roku od 1 grudnia, aż do Wigilii będzie towarzyszyć nam „Kosmitek”. To bardzo nietypowa, zaskakująca, inna niż wszystkie książka! Z radością objęłam ją patronatem medialnym i całym sercem polecam Wam do wspólnego, rodzinnego czytania. To jedna z tych książek, która także rodzicom daje wiele przyjemności z lektury. „Kosmitek” nie pozwoli Wam się nudzić ani sekundy!

koszyk

Linka, Gnatek i Milunia to trójka rodzeństwa, która z radością wyczekiwała nadejścia najwspanialszego miesiąca w roku. To będą ich pierwsze święta w nowym domu, dlatego w ramach poszukiwań schowanych przez mamę podarków zawędrowali aż na strych. Dzieci nie wiedziały, że to właśnie w tym momencie rozpocznie się ich wielka, życiowa przygoda! Z lustra wyszedł sobie bowiem… Xilix – zabawny, uroczy, fioletowy kosmita, z szerokim uśmiechem i zdolnością zmiany w dowolny przedmiot, czy zwierzę! Już w pierwszym rozdziale akcja wciągnie Was w wir emocji, ponieważ na dzieci czekać będzie wielkie wyzwanie. Pragną pomóc przybyszowi odnaleźć ważny, zaginiony klucz, a przy okazji zrobią wiele dobrych uczynków i rozwiążą bardzo zaskakującą zagadkę! Jaką rolę w tym wszystkim odegra babcia i wujek, znany z bardzo dziwnych prezentów? Jesteście ciekawi?

Nietuzinkowa historia o świetnym humorze, ważnych przesłaniach i trzymającej w napięciu akcji! Myślę, że ta opowieść bardzo Was zaskoczy i udowodni jak ważna jest bezinteresowna pomoc każdego dnia w roku, nie tylko od święta. Znajdziecie w niej inspirację na samodzielne przygotowanie prezentów dla bliskich, uwrażliwicie dzieci na troskę o bezdomne zwierzęta i przede wszystkim poczujecie się niczym prawdziwi detektywi, bo do rozwikłania będzie naprawdę duża i poważna sprawa!

Książka skradnie i poruszy Wasze serca, ukazując to, co najpiękniejsze w świątecznym czasie. Bardzo polecamy! Wspaniała lektura na grudniowe wieczory.

Jestem ciekawa, czy dacie radę dawkować sobie po jednym rozdziale dziennie 🙂

„Kosmitek”

Tekst: Iwona Banach

Ilustracje: Sviatlana Shkil

Oprawa: twarda

Ilość stron: 232

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz