„Luli i wdzięczność” – Anna Tutka

Kilka lat temu nauczyłam się praktykować wdzięczność, która diametralnie zmieniła moje życie!

Wdzięczność rodzi radość, uczy pozytywnego myślenia, buduje spokój wewnętrzny, poprawia samopoczucie, zmniejsza lęki, pomaga w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, eliminuje negatywne skutki stresu. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać dalej, ale najważniejsze to nauczyć się z niej korzystać i codziennie ją praktykować.

Książki mają wielką moc! Pomagają oswajać wiele tematów, wspierają dzieci i dorosłych, dają wskazówki. Dziś pragnę napisać Wam o jednej z najważniejszych książek w dziecięcej biblioteczce.

„Luli i wdzięczność” to bardzo cenna lektura, pomagająca wprowadzić dzieci i dorosłych w praktykowanie wdzięczności. Autorka, Anna Tutka w przystępny i życiowy sposób pokazuje jak czerpać radość z życia oraz jak doceniać siebie samego i innych.

Ta przepiękna, mądra i wartościowa historia będzie idealną pozycją dla dzieci w wieku około 2 – 6 lat i dla każdego dorosłego!

koszyk

Z kodem SE7G967N kupicie tę książkę 10% taniej do dnia 22.11.23 do północy!

Miś Luli wrócił z leśnego przedszkola bardzo zasmucony… Podczas zabawy z liskiem wpadł do kałuży, a wówczas koledzy i koleżanki bardzo się z niego śmiali. Okropnie się czuł będąc pośmiewiskiem i miał obawy czy ktoś jeszcze kiedyś będzie chciał się z nim bawić… W tym samym czasie jego młodsza siostra Zuzu uczyła się wspinaczki na drzewo. Bardzo się złościła, gdy kolejna próba kończyła się upadkiem. Kiedy chciała się poddać tata bardzo ją wspierał, przypominając jak daleko już zaszła.

Po dniu pełnym wrażeń i emocji rodzice zaproponowali dzieciom pielęgnowanie wdzięczności. Przynieśli słoik wdzięczności, do którego maluchy miały wrzucać karteczki z tym, za co dziękują każdego dnia. Dzieci nie wiedziały, czy potrafią podjąć tę inicjatywę, ale mama i tata bardzo im w tym pomogli, zaczynając od siebie. Okazało się, że jest tyle pięknych rzeczy za które można być wdzięcznym!

Chcecie się przekonać co można wrzucić dla takiego słoika? Pragniecie nauczyć się zauważać i doceniać drobne elementy w tej naszej życiowej układance? Zamiast narzekać i zamartwiać się na zapas warto wybrać wdzięczność!

Cudowna, mądra książka! Udowadnia jak niewiele potrzeba, by poprawić swój komfort życia. Dorośli także znajdą w niej ważne słowa, porady i wsparcie.

Tej książki nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Polecam z całego serca!

Dodaj komentarz