Seria MARCIN – Czas przed ekranem, Nie lubię tego! Pora spać, Zaginiony pluszak – Wydawnictwo TO TAMTO

Radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego jest dla małych dzieci prawdziwą lekcją życia. Zrozumienie obowiązujących zasad, respektowanie ich oraz oswajanie emocji wymaga czasu i cierpliwości. Warto czytać z dziećmi książki, które w przystępny, prosty, a jednocześnie ciekawy sposób pomogą im rozwiązywać codzienne problemy. Seria książek o czteroletnim Marcinie będzie świetną pomocą i wartościową lekturą dla całej rodziny.

Tytułowy chłopiec jest bardzo ciekawy świata, zadaje mnóstwo pytań i każdego dnia zmaga się ze zwyczajnymi, codziennymi wyzwaniami. Przedszkolaki z powodzeniem będą mogły utożsamić się z Marcinkiem i lepiej rozumieć także swoje emocje.

Wydawnictwo to tamto przygotowało cztery tytuły, które spodobają się czytelnikom w wieku około 3 – 6 lat.

koszyk

„Marcin. Zaginiony pluszak” TU KUPISZ

Marcin wszystkimi troskami i radościami dzieli się ze swoim ukochanym, pluszowym Królikiem. Pewnego dnia jednak przyjaciel zniknął… Złość i frustracja tak bardzo dały chłopcu w kość, że bezpodstawnie zaczął oskarżać członków rodziny. Problem jednak leży w zabałaganionym pokoju, który dzień wcześniej chłopiec miał posprzątać. Czy przed snem uda się odzyskać ukochaną przytulankę?

„Marcin. Czas przed ekranem”TU KUPISZ

Telefony i tablety mocno zdominowały nasze życie. Małe dzieci coraz częściej sięgają po smartfon rodziców, żeby obejrzeć bajkę, czy zagrać w grę, ale jak znaleźć w tym wszystkim umiar i rozwagę? Ta opowieść porusza bardzo ważną kwestię mądrego i rozsądnego korzystania z dobrodziejstw elektroniki. Udowadnia jak wielkie znaczenie w tej kwestii mamy my – dorośli. Świetna propozycja, z mnóstwem wskazówek. Idealna dla całej rodziny.

„Marcin. Pora spać”TU KUPISZ

Dobrze jest wyrobić sobie wieczorną rutynę, która sprzyja spokojowi, naturalnemu wyciszeniu i dobremu snu, ale przecież w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy nawet najlepszy plan dnia sypie się jak domek z kart. Marcin jest mistrzem w odwlekaniu chwili, kiedy trzeba kłaść się spać. Potrafi wymyślić naprawdę wiele ważnych spraw, by wymigać się od łóżka, ale przecież sen jest bardzo ważny. Świetna historia, udowadniająca, że nienaładowane dobrym snem baterie to nie tylko gorsze myślenie, gorszy humor, ale także złe rozwijanie się organizmu, który cały czas rośnie i wymaga wielu sił.

„Marcin. Nie lubię tego!”TU KUPISZ

Próbowanie nowych smaków to czasami prawdziwe wyzwanie dla małego dziecka. Często słyszymy rzucane w gniewie „nie lubię tego!” zanim dziecko posmakuje danej potrawy… A jak to było z rodzicami Marcina gdy byli mali? Czy wszystko im smakowało? A może dziadkowie „przemycali” warzywa jak tylko mogli? Zabawna, bardzo życiowa opowieść o tym dlaczego warto próbować nowych smaków i dlaczego urozmaicona dieta ma znaczenie. Myślę, że po lekturze tej książki zaczniecie wspólnie, rodzinnie kucharzyć i cieszyć się pysznymi daniami.

Seria o Marcinie bardzo ułatwi Wam życie! Wygodny, podręczny format książek idealnie zmieści się do torby i będzie towarzyszył Wam w wolnych chwilach. Dużym walorem są także świetne ilustracje, a przede wszystkim wartościowy przekaz każdego tytułu.

Bardzo polecamy! Czytajcie i cieszcie się pięknymi relacjami w rodzinie.

Seria MARCIN

„Czas przed ekranem”, „Nie lubię tego!”, „Pora spać”, „Zaginiony pluszak”

Tekst: Till the Cat

Ilustracje: Carine Hinder

Przekład: Monika Szewc-Osiecka

Oprawa: twarda

Ilość stron każdej książki: 32

Dla dzieci: 3 – 6 lat

Wydawnictwo TO TAMTO

Dodaj komentarz