„Mała Wu, miś Domi i wiosna” – Renata Pażusinska

Pamiętacie przygody Małej Wu? Kilka miesięcy temu poznaliśmy tę uroczą bohaterkę w książce „Mała Wu i Magiczne Święto”, a dziś pragnę podzielić się z Wami kolejnymi przygodami wiewiórczej bohaterki! Tym razem autorka, Renata Pażusinska porusza bardzo istotny temat zmian, jakie czasami zachodzą w naszym życiu, rozstań z bliskimi i radzenia sobie z nowymi sytuacjami. W tej optymistycznej, ciepłej opowieści dzieci znajdą także swoje życiowe wyzwania, trudy i emocje, przekonując się, że za każdą zmianą kryje się nowa przygoda i doświadczenie. Czasami zupełnie niepotrzebnie boimy się tego co nowe i nieznane. Warto być otwartym i z optymizmem patrzeć na życie!

koszyk

Wraz z końcem zimy serce misia polarnego Domiego zmroził pewien niepokój… Długi czas spędził w Polsce z przyjaciółmi, ale nagle poczuł tęsknotę za domem, rodziną, oceanem i lodowymi górami. Postanowił wrócić na jakiś czas do bliskich, ale z tą decyzją trudno było się pogodzić Małej Wu, która obawiała się utraty przyjaciela… Mimo obietnic Domiego, że wróci do przyjaciół zimą, wiewiórce trudno było przezwyciężyć smutek i łzy. Tę dwójkę łączyła wyjątkowa, szczera przyjaźń i złoty orzech, o bardzo sentymentalnym znaczeniu.

Czy wiosna, która nadeszła przyniosła smutek rozstania, czy też coś pięknego, optymistycznego?

Koniecznie sięgnijcie po tę wzruszającą opowieść, przepełnioną ciepłem, bliskością, miłością i urokami przyrody. To nie tylko historia o rozstaniu, zmianach i tęsknocie, ale także mądra, wartościowa lektura o tym, że warto otwierać się na nowe drogi, przekraczać progi własnych ograniczeń i stawiać czoła niespodziankom, które czekają za zakrętem. Książka będzie cennym wsparciem dla dzieci, przed którymi czekają nowe wyzwania i zmiany. Myślę, że ukoi przerażone serca i uspokoi emocje.

Bardzo cenię tę serię! Zarówno treść, jak i ilustracje są czarujące. Serdecznie polecam.

„Mała Wu, miś Domi i wiosna”

Tekst: Renata Pażusinska

Ilustracje: Paulina Siwek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 50

Dla dzieci: 4+

Więcej o autorce i jej twórczości przeczytacie na stronie: www.RenataPazusinska.com

Dodaj komentarz