„Mopsik, który chciał zostać pszczołą” – Wydawnictwo WILGA

Mopsik od dawna gości w naszym domu. Bardzo lubimy przygody uroczej, zabawnej Peggy, dlatego z radością wypatrujemy nowych historii. Niedawno swoją premierę miał kolejny tom perypetii tytułowego psiaka, który tym razem bardzo chciał zostać… pszczołą!

To idealny cykl przygodowych książek dla całej rodziny. W każdym tomie znajdziecie sporą dawkę humoru, ale także wartości. Będzie to także lektura idealna dla początkujących czytelników.

koszyk

W rodzinie Peggy nigdy nie ma nudy, szczególnie gdy rozpieszcza piękna pogoda i dużo czasu można spędzać w ogrodzie. Tym razem zgodna familia wpada na pomysł, by założyć ul. Byłby to świetny pomysł, by ratować pszczoły, a mama mogłaby przygotowywać pyszne smakołyki z miodem w swojej kawiarni. Pomysł zachwyca także mopsiczkę Peggy, która sądzi, że pszczoły będą jej przyjaciółkami…

Wizyta na farmie Miodowa Dolina okaże się ciekawą lekcją. Pszczelarz pokaże dzieciom pracę pszczół i opowie wiele ciekawostek, a Peggy w tym czasie będzie próbowała zapoznać się ze wszystkimi zwierzętami. Szukając przyjaciół zda sobie sprawę, że wszystkie zwierzęta robią coś pożytecznego, a ona jest dobra jedynie w robieniu bałaganu.

Jesteście ciekawi czy między pszczołami, a Peggy zawiąże się przyjaźń? Przygotujcie się na solidną dawkę nerwów, bo życie pełne jest wyzwań i zaskakujących sytuacji. To o czym sobie często marzymy w rzeczywistości może okazać się czymś zupełnie innym. Ale to nie wszystko! Peggy w końcu zrozumie jak ważną rolę odgrywa w rodzinie i rozwiąże problemy Chloe z jej przyjaciółkami.

Piękna okładka ze słodkim psiakiem jest zwiastunem świetnej, zabawnej, ale i bardzo wartościowej lektury. W książce zwrócono uwagę na ważną rolę pszczół w naszym życiu oraz na solidny fundament w codziennych relacjach, jakim jest współpraca. Dwa ważne wątki przeplatające się na kartach książki, wypełnione uroczymi ilustracjami i wartką akcją sprawią, że nie będziecie się nudzić ani chwili, a finał okaże się zaskakujący.

Bardzo polecam tę i inne książki w serii, do których możecie zajrzeć TUTAJ.

„Mopsik, który chciał zostać pszczołą”

Tekst: Anne Marie Ryan

Przekład: Ewa Rosa

Ilustracje: Nina Jones i Artful Doodlers

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz