„Sekretna historia ludz… Skarpetek. TOM 2” – Wydawnictwo PORADNIA K

Tych bohaterek chyba nikomu nie trzeba już przedstawiać!

Pierwszy tom Sekretnych historii o Skarpetkach skradł serca wieeeelu czytelników. Książka zdobyła tytuł bestsellera Empiku 2022, gdyż była najchętniej kupowaną pozycją w sieci sklepów Empik. Zajęła także ważne miejsce na liście wypożyczanych książek z bibliotek, a co najważniejsze – zdobyła miłość małych czytelników i tych większych również! Ten sukces wcale mnie nie dziwi, gdyż cudowny humor autorki, Justyny Bednarek idealnie współgra z fantastycznymi ilustracjami Daniela de Latoura, a historie czyta się z ciągłym uśmiechem na twarzy!

Dziś z wielką radością chciałam podzielić się z Wami drugim tomem w serii „Sekretna historia ludz… Skarpetek”. Książkę tę, podobnie jak pierwszy tom z przyjemnością objęłam patronatem. Z dumą i szczerą radością patronuję tak pięknym książkom. Jestem pewna, że i ta pozycja zachwyci Wasze serca!

koszyk

Myślę, że miłośnicy skarpetkowej serii będą oczarowani, gdyż w tym tomie czeka historia skarpetek od renesansu, aż do współczesności! Nie martwcie się jednak – nie będą to nudne fakty! Solidna porcja wiedzy, osadzona w klimacie tytułowych bohaterek przeprowadzi Was przez czasy najsłynniejszego malarza w historii ludzkości Leonarda da Vinci, wybitnego duńskiego naukowca i astronoma Tycho Brahe, a nawet samego cesarza Chin. Dowiecie się dlaczego skarpeta przez stulecia była najwierniejszym druhem i najpotrzebniejszym narzędziem każdego pirata, odkryjecie tajemnicę Wielkiej Stopy widywanej od czasu do czasu na Dzikim Zachodzie, a nawet przekonacie się jak wielką rolę otulistópki odgrywały w powstawaniu najsłynniejszych powieści świata! To jednak nie wszystko. Macie ochotę poznać konstruktora aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych, wspaniałego pioniera kinematografii – Kazimierza Prószyńskiego? A może pragniecie poznać pierwszą kosmiczną podróżniczkę?

Osiem niebanalnych opowiadań, 160 stron wartkich przygód o historii, sztuce, nauce, literaturze, muzyce, filmie. Właśnie tam niejedna wybitna skarpeta zostawiła odcisk swojej pięty. Koniecznie warto poznać dzieje świata opowiedziane z przymrużeniem oka, lekkością i wspaniałą wyobraźnią autorki.

Książkę czytałam na głos całej swojej rodzince i zarówno dzieci, jak i my – rodzice bawiliśmy się wspaniale. Z niecierpliwością czekamy na każdy nowy tom naszej ulubionej skarpetkowej serii i z całego serca polecamy Wam lekturę o tekstylnych bohaterkach.

„Sekretna historia ludz… Skarpetek. TOM 2”

Tekst: Justyna Bednarek

Ilustracje: Daniel de Latour

Oprawa: twarda

Ilość stron: 160

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo PORADNIA K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.