„Wypożyczalnia skrzydeł” Opowieść o magii czytania – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

O tym jak wielką moc niesie czytanie książek doskonale wiemy, ale czy zdajemy sobie sprawę jak wyjątkowym miejscem są biblioteki i osoby w niej pracujące? Regały wypełnione literaturą skrywają o wiele więcej niż sądzimy!

Zapraszam Was dziś do lektury książki „Wypożyczalnia skrzydeł”, która jest przepięknym, czarującym picturebookiem. Książka autorstwa Iwony Pietrzak-Płachty, laureatki konkursu Nauczyciel Roku 2022 i nagrody im. Janusza Korczaka 2022 oraz malarki Matyldy Koneckiej jest cudownym pokłonem w stronę miejsc przepełnionych książkami i ludźmi, którzy z nimi się przyjaźnią.

Urzekająca historia. Spokojna, acz wypełniona wartością i emocjami. Piękna w swej wyjątkowości, a jednocześnie przekazująca tak wiele… Zobaczcie sami jak malowniczo się prezentuje!

koszyk

Pani z Biblioteki wypożyczała dzieciom… SKRZYDŁA, a nie książki. To właśnie dzięki nim można było dotrzeć do bajkowych krain. To niesamowite, że Pani z Biblioteki zawsze doskonale wiedziała gdzie posłać dane dziecko. Podchodziła do regału i brała z półki odpowiednie dla danego czytelnika skrzydła. Jak to możliwe, że wiedziała bez chwili namysłu kto potrzebuje nowej, ekscytującej przygody, kto marzy o dawce śmiechu, a kto pragnie zadziwienia? Zawsze wybierała perfekcyjnie, a przed dziećmi czekały dobre wróżki, okazałe zamki, smoki, czarnoksiężnicy, czy prehistoryczne lasy. Pani z Biblioteki troskliwie pielęgnowała książki, „leczyła” te z nadszarpniętymi stronami, każdą nową pozycję z delikatnością i szacunkiem przyjmowała do bibliotecznej rodziny.

Przepiękna opowieść! Wypełniona ciepłem, czułością, mądrością i wielkim darem, jakie niesie czytanie książek. Idealna propozycja do wspólnej, rodzinnej lektury i odkrywania uroków bibliotek. Jestem pewna, że ta historia bardzo Was uskrzydli i z radością zaczniecie odwiedzać biblioteki, w których kryje się tak wiele historii. A może poszczęści się Wam tak bardzo, że spotkacie tam wyjątkową Panią, która podaruje Wam skrzydła?

Polecam z całego serca.

„Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania”

Tekst: Iwona Pietrzak – Płachta

Ilustracje: Matylda Konecka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz