„Świat pełen nadziei. Poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze” – Wydawnictwo WILGA

Moja nastoletnia córcia Michasia poleca dziś bardzo ważną i potrzebną książkę! Zapraszam serdecznie do lektury 🙂

koszyk

Czy wiesz, że każdy z nas jest wspaniały i wyjątkowy?

Właśnie ten przekaz jest myślą przewodnią „Świata pełnego nadziei” czyli poradnika (nie tylko!) dla dzieci, który oprowadzi nas po trudnych problemach społecznych naszego świata. Zastanawiałeś się, jak zmienić i przeobrazić świat? Jak pomóc potrzebującym? W jaki sposób przeciwdziałać nietolerancji? Jak odnaleźć nadzieję?

Na pomoc przychodzi tu (z otwartymi ramionami!) Onjali Q. Rauf ze swoim top 10: czyli wskazówkami, które mocą dobroci, empatii i przyjaźni pozwolą Ci walczyć o sprawy, które mają znaczenie.

Głównym problemem poruszanym w czasie lektury jest dyskryminacja, która dotyka wielu z nas. Jak pisze sama autorka, ze względu na swój kolor skóry czy styl ubioru sama doświadczała wielu nieprzyjemności w dzieciństwie. Autorka kładzie również duży nacisk na pomoc potrzebującym: dzieciom, samotnym matkom, bezdomnym i uchodźcom. 

Za pomocą fikcyjnych bohaterów wielu pięknych książek oraz prezentując inspirujące osobistości autorka zagrzewa do działania. Książka jest dowodem na to, że tak naprawdę nikt nie jest za mały by zmienić świat! Nurkując we wnętrzu książki znajdziesz również przystępnie i zrozumiałe definicje pojęć i solidne tłumaczenie zagadnień ściśle związanych z dyskryminacją. Świetnym pomysłem autorki było także dołączenie wskazówek, które możemy zastosować w życiu codziennym, aby wpłynąć na losy świata lub naszej rodziny! Z kolei dzięki „akcjom za gwiazdkę” przyczynimy się do rozwiązania wielu problemów naszej społeczności. To jednak nie koniec! Oprócz tego wszystkiego, książka udowodni nam, że każdy z nas posiada ukrytą super moc. Jaką? To już musicie przeczytać sami!

To jak? Gotowi na zmianę świata?

„Świat pełen nadziei. Poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze” to książka wyjątkowa. Bijąca z jej wnętrza sympatia, zrozumienie, tolerancja, wrażliwość i szczególna dobroć są nie do opisania!

Autorka, Onjali Q. Rauf staje się naszą przewodniczką po świecie nie tylko pełnym dyskryminacji, rasizmu, niesprawiedliwości ale również dobroci, nadziei, wytrwałości, cierpliwości, miłości do rodziny… wymieniać można długo.

Książka jest przygotowana bardzo przystępnie. Na uwagę zasługuje zwłaszcza warsztat pisarski niezwykle utalentowanej Qnjali. Pierwszy raz spotkałam się z tekstem tak otwartym na czytelnika, od którego bije niesłychana sympatia, wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, buzująca energia do działania i optymizm. Książka przypomina bardziej opowieść drugiego człowieka niż zwykły, szablonowy poradnik. Lekturę uzupełniają także lekkie i miłe dla oka ilustracje Isobel Lunde.

Szczerze i jak najbardziej gorąco polecam! Sięgnięcie po lekturę jest obowiązkowe! To książka dla każdego – nieważne, czy masz 9 czy 99 lat (a może więcej?). To wspaniałe wsparcie dla nauczycieli i wychowawców oraz doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmów z dziećmi, głębszych przemyśleń czy pewnego rodzaju nauki – na którą nigdy nie jest za późno, bo przecież uczymy się przez całe życie! Jedna z niewielu książek, która rzeczywiście potrafi dać do myślenia i na długo zostawia w sercu wyjątkowy ślad.

Michalina, lat 15

„Świat pełen nadziei. Poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze”

Autor: Onjali Q Raúf

Przekład: Berenika Wilczyńska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 288

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz