„Zwierzaki są super!” Poznaj je podróżując przez wszystkie kontynenty – Wydawnictwo PAPILON

Macie ochotę na podróż przez wszystkie kontynenty? Lubicie odkrywać ciekawostki ze świata zwierząt?

Dziś mam dla Was wspaniałą, przyrodniczą lekturę, której z radością patronuję 🙂 „Zwierzaki są super!” od wydawnictwa Papilon to bogato ilustrowany, pełen „smaczków” i przystępnie podanej wiedzy przewodnik po świecie zwierząt. Pozycja idealna do wspólnej, rodzinnej lektury!

koszyk

Zwierzęta są zachwycające i niesamowite. Potrafią zadziwić swoimi umiejętnościami i wyglądem. W tej książce poznacie gatunki żyjące od górskich szczytów, aż po najgłębsze oceany.

Afrykańskie sawanny odkryją przed Wami najwspanialszych roślinożerców. Czy wiedzieliście, że mrówkojad każdego dnia może zjeść nawet 35 tysięcy mrówek i termitów? A może zadziwi Was fakt, że żuki gnojowe to jedne z najsilniejszych zwierząt na Ziemi? Jesteście ciekawi w jaki sposób zwierzęta kamuflują się przed drapieżnikami? A może chcecie poznać gatunek wielkiego kota, który nie ryczy? To jedynie ułamek ciekawych osobników, jacy czekają na kartach książki! Zadziwi Was anakonda zielona, która może osiągnąć długość autobusu, a także urzekną piękne, acz bardzo niebezpieczne drzewołazy. Znajdziecie tu również dużo pełzających pustynnych stworzeń i masę tych, które czają się w głębinach wód. Poznać 500 – letnią rybę to dopiero coś! Zobaczycie kto uaktywnia się nocą i poznacie bardzo dziwne stworzenia, jak np. ambystomę meksykańską, której odrastają utracone części ciała, np. łapy, mózg, szczęka, czy kręgosłup! Autor pochylił się także nad zwierzętami zagrożonymi wyginięciem, którym każdy z nas może pomóc.

Piękna, wartościowa i bardzo ciekawie przygotowana pozycja. Z tej książki skorzystają nie tylko dzieci! Mnie sprawiła wiele przyjemności z wspólnej, rodzinnej lektury.

W serii znajdziecie także tytuły o robalach i dinozaurach, po które również warto sięgnąć. Polecamy serdecznie.

„Zwierzaki są super!”

Tekst i ilustracje: Matt Robertson

Przekład: Dominika Kielan

Oprawa: twarda

Ilość stron: 35

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo PAPILON

Dodaj komentarz