„Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych” – Wydawnictwo LITERACKIE

Ach, nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę na nowy, wspaniały przewodnik po Polsce od wydawnictwa Literackiego. Polecałam Wam już BAŁTYK i TATRY, a dziś czas na Podhale, Orawę, Spisz i Pieniny.

To idealna pozycja na wakacyjny czas! Znajdziecie w niej dużą dawkę wiedzy i pięknych miejsc przepełnionych skarbami natury. Autorzy przygotowali liczne trasy do spacerów, czy rowerowych wycieczek, a nawet zawarli dużo fascynujących legend. Wspaniała lektura dla całej rodziny! Zajrzyjcie do środka.

koszyk

Zapraszam Was na przygody pełne tajemniczych zamków, warowni, żywych skansenów i opuszczonych chałup. Region południowej Polski otaczający Tatry to wyjątkowa fauna i flora, rwące potoki i zjawiskowe widoki. Jest co odwiedzać i czym się zachwycać! Oprócz pięknych miejsc znajdziecie tu również dużo ciekawych ludzi, tajemniczych historii, mało popularnych szlaków i nieznanych atrakcji. Waszym przewodnikiem będzie wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, ekspert od górskich klimatów i wielki miłośników przyrody – Paweł Skawiński.

W książce urzekło mnie wiele kwestii, ale chyba najbardziej to, że autorzy odkrywają przed nami mało znane miejsca na Podtatrzu, gdzie możemy odpocząć do zgiełku i gwaru, odkrywając tajemnice Podhala, Orawy, Spiszu i Pienin.

Poznacie cztery parki narodowe otaczające Podhale, dowiecie się skąd wzięli się górale, „posmakujecie” lokalnych przysmaków i zajrzyjcie do góralskich chat. Wyprawicie się na torfowiska, poznacie opowieść o Latającej Fortecy, a nawet odwiedziecie skansen taboru kolejowego w Chabówce. Poznacie luxtorpedę i opowieść o uciekającym pociągu, wpadniecie na Rabka Festival, gdzie spotkacie samą Barbarę Gawryluk, a także poznacie siedzibę GOPR. Przeczytacie opowieść o wzgórzu Ranisberg, zajrzycie do Jaskini Obłazowej, w której odleziono najstarszy bumerang na świecie, a nawet zawędrujecie na sam koniec Polski. Urzecze Was Orawski Park Etnograficzny, przyjrzycie się budownictwu ludowemu, dowiecie się jak wygląda praca przy wypasie owiec i oczywiście poznacie ptasie bogactwo Podtatrza. Nie zabrakło wilków, niedźwiedzi i królestwa bobrów. Poznacie także małopolski wulkan, rzucicie okiem na zamki w Niedzicy i w Czorsztynie i obowiązkowo wybierzecie się na spływ Dunajcem.

Och, nie zdradzę nic więcej! Koniecznie sięgnijcie po ten piękny, wartościowy przewodnik i ruszajcie śladami książki, bo czekają naprawdę niezapomniane przeżycia! Polecam z całego serca.

„Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych”

Tekst: Barbara Gawryluk i Paweł Skawiński

Ilustracje: Ola Krzanowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 90

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo LITERACKIE

Dodaj komentarz