„Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie” – terapeutyczne bajki z wartościami.

W książkach terapeutycznych drzemie wielka moc i dzięki takim pozycjom dużo łatwiej oswajać dzieciom trudy i wyzwania, jakie każdego dnia przed nimi stają. Małe dzieci lubią utożsamiać się z bohaterami, bo ich historie często pomagają zrozumieć własne życie i problemy. Cechą bajek terapeutycznych jest to, że bohater znajduje się w trudnej sytuacji i przeżywa stany lękowe. Wprowadzone do bajki postaci pomagają bohaterowi znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil życia. Dziecko ma możliwość przebycia z bohaterem całej drogi wyjścia z lęku. Szczególnie dzieci wrażliwe, mające problemy z oswajaniem pewnych sytuacji warto wspomóc takim rodzajem opowieści.

„Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie” to zbiór wartościowych i bardzo cennych opowieści, w których autorka Renata Rybacka porusza kwestie nieśmiałości, nadpobudliwości, dysleksji i wad wymowy. Historie są pełne ciepła, delikatności, a przede wszystkim stanowią duże wsparcie w trudnościach z jakimi mierzą się dzieci. Opowiadania w prosty, przystępny sposób, cierpliwie i spokojnie radzą jak rozwiązywać problemy.

koszyk

W książce znajdziecie cenny wstęp dla rodziców, pięć opowiadań dla dzieci zakończonych kreatywnymi zadaniami i podsumowanie bajek dla dorosłych, by mogli oni jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby i emocje dzieci.

Historie udowadniają jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i budowanie w dziecku poczucia własnej wartości. Bajka o odważnym niedźwiadku doda małemu czytelnikowi pewności siebie, opowieść o złotym ptaku pomoże zrozumieć dzieci nadpobudliwe, rozkojarzone, mające trudności w skupieniu uwagi. Historia Stefanka z zaburzeniami neurorozwojowymi o podłożu językowym udowodni, że każdy ma swoje mocne strony i może osiągać sukcesy, a opowieść o jeżu zmagającym się z wadą wymowy będzie pokłonem w stronę cierpliwości, wytrwałości i systematyczności w działaniach.

Niewielka książka o wielkiej mocy! Zachęcam do sięgnięcia po tę wartościową pozycję, która z pewnością okaże się pomocna dzieciom w wieku przedszkolnym, jak również wczesnoszkolnym. Niech wspólna przygoda z czytaniem będzie dobrą zabawą, a po jej lekturze znajdzie się czas na refleksję, rozmowę, czy dalsze rozwinięcie tematu. To gotowe narzędzie dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Bardzo polecam!

„Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie”

Tekst: Renata Rybacka

Ilustracje: Weronika Przybyła i Agnieszka Lidia Spryszyńska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 76

Dla dzieci: 4+

Wydawca: Sztuka Komunikacji

Dodaj komentarz