Tatry. Przewodnik dla dużych i małych – Wydawnictwo LITERACKIE

Do Tatr mam ogromny sentyment. Jako dziecko co roku w wakacje wyjeżdżałam w góry z rodzicami i wspólnie zdobywaliśmy kolejne szczyty. Wspominam te wyprawy z radością i łezką w oku, bo to były niesamowite przeżycia. Kilka dni temu „wróciłam” do Tatr, dzięki pięknemu przewodnikowi. Moje emocje odżyły.

„Tatry. Przewodnik dla małych i dużych” to książka dla całej rodziny! Jest bogato ilustrowanym kompendium, pełnym ciekawostek, faktów i wiedzy, którą warto posiąść przed wyruszeniem w góry.

Gdy tylko trafiła w nasze ręce miałam ochotę przeczytać ją na raz, od deski do deski, ale postanowiłam dozować emocje i codziennie czytałam dzieciom po kilka rozdziałów. Wszystko po to, by cieszyć się nią jak najdłużej!

koszyk

Autorami książki są pisarka Barbara Gawryluk i wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, taternik, leśnik i ratownik górski – Paweł Skawiński. Ilustracje przygotował Adam Pękalski.

W książce znajdziecie chyba wszystko co o Tatrach wiedzieć warto, a nawet dużo więcej, bo oprócz przystępnie i ciekawie przekazanej wiedzy, znajdziecie liczne anegdoty, a nawet legendy! Na niespełna 90 stronach czeka Was prawdziwa wycieczka, w której poznacie tatrzańską przyrodę, szlaki, doliny, szczyty, jaskinie, czy schroniska. Poznacie niedźwiedzie, kozice, świstaki, lisy, rysie, wilki, ptaki i wiele więcej. Zobaczycie jak wypasa się owce w Tatrach, zerkniecie na stawy, potoki i wodospady, dowiecie się także jak zachować się w przypadku burzy, lawiny, czy napotkania dzikich zwierząt. Rozsmakujecie się w pysznościach tego regionu i zobaczycie przepiękne, góralskie stroje.

Książka nie byłaby tak pasjonująca, gdyby nie anegdoty i opowieści pana Pawła Skawińskiego. To właśnie one dodają lekturze humoru i lekkości. Znajdziecie ich tu bardzo dużo, dlatego możecie być pewni, że szybko nie oderwiecie się od tej lektury!

Książka jest wyjątkowa. To pierwszy tak ciekawie skomponowany przewodnik po Tatrach. Ogromnym walorem są ilustracje i wspaniały, grubszy, matowy papier, na którym wydana jest książka.

Bardzo polecam! Jestem pewna, że po spotkaniu z tą książką zupełnie inaczej spojrzycie na Tatry i od razu zaczniecie planować górskie eskapady. Wszelkie wskazówki i cenne rady oczywiście znajdziecie w tej książce. Warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Dodaj komentarz