„Sekretna historia ludz… Skarpetek” – Wydawnictwo PORADNIA K

Och, w końcu jest! Nowy, cieplusi, pełen przygód i humoru tom o Skarpetkach! Bardzo, bardzo czekaliśmy na kolejne perypetie otulistópek i z wielką radością im patronujemy. Justyna Bednarek po raz kolejny dostarczyła nam ogromnej dawki radości i uśmiechu, a Daniel de Latour wypełnił książkę nie tylko skarpetkami, ale i historycznymi bohaterami!

Ten tom bardzo nas zaskoczył, a dlaczego? Już Wam zdradzę, ale tylko odrobinkę!

koszyk

Rodzice małej Be wybierali się na nadmorską wyprawę we dwoje, a mała Be szykowała się na coś znacznie lepszego. Wyprawa do Wielkiego Muzeum z ukochanym dziadkiem to dopiero coś, szczególnie gdy dziadek jest słynnym przewodnikiem muzealnym i jak nikt inny opowiada o historii. Dziewczynka uwielbiała słuchać dziadka, jego opowieści pełne żarliwości i pasji są wyjątkowe, a ta wyprawa okaże się naprawdę niezwykła! Starszy pan uznał, że mała Be jest już tak duża, iż może poznać niektóre pilnie strzeżone tajemnice… Postanowił zabrać wnuczkę wieczorową porą, gdy większość pracowników muzeum wyjdzie już do domu, a oni dostaną się do środka tylnym wejściem, tylko dla osób wtajemniczonych!

Półmrok, zapach pasty do podłogi i dziadek z pękiem kluczy… Tak zaczyna się przygoda o Skarpetkach, a właściwie wiele niebywałych przygód, bo poznacie skarpetkę prehistoryczną, zmagającą się z ogromnymi gadami, skarpetkę kosmiczną, a nawet babilońską! Nie zabrakło bohaterki faraońskiej, grającej w kulki ze skarabeuszem, skarpetki izraelickiej, antycznogreckiej, czy rybackiej, a nawet spodgrunwaldzkiej! Tak, tak! Poznacie historię świata, widzianą oczami skarpetek, to jest dopiero coś.

Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałam! Justyna Bednarek ma niesamowity dar wyobraźni i cudownie łączy go z ciekawymi, ważnymi faktami historycznymi. Książka obfituje w historyczne „smaczki” podane w lekki i przystępny dla dzieci sposób, w otoczeniu najważniejszych bohaterek! Kto by się domyślił, że te otulistópki mogą tak bardzo wpłynąć na bieg historii 🙂

Piąty tom urzekł nasze serca i bardzo poprawił nam jesienny humor. Koniecznie warto po niego sięgnąć, jak również po wcześniejsze tomy. Genialna seria, skrojona dla całej rodziny, bez względu czy masz lat 5, czy 105! Bardzo polecamy.

„Sekretna historia ludz… Skarpetek”

Tekst: Justyna Bednarek

Ilustracje: Daniel de Latour

Oprawa: twarda

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo PORADNIA K

Poradnia K

Dodaj komentarz