Tata Oli zostaje jutuberem – Wydawnictwo DWUKROPEK

Tego gościa już chyba nikomu nie muszę przedstawiać 🙂 Tata Oli od dwóch lat rozbraja nas humorem i szalonymi pomysłami. To seria zdecydowanie dla każdego, kto z przymrużeniem oka patrzy na codzienność i lubi niebanalne, rozbrajające akcje szalonego tatusia!

koszyk

Ola ogląda śmieszne filmiki na YouTubie, gdy do pokoju wpada tata. Widząc córkę z telefonem, z miejsca wyjaśnia dziewczynce, co dzieje się z jej mózgiem, gdy za długo patrzy w ekran, a później… sam fascynuje się YouTube’m. Dopytuje Oli co takiego robią w sieci jutuberzy i już za chwilę nagrywa swój pierwszy żart, który jest jednak nieco żenujący. Tata nie zraża się tym wcale i kręci kolejne i kolejne filmy, a nawet wpada na pomysł pizzy – czelendż, cały dzień robiąc dziwne pizze… Później planuje dwudziestoczterogodzinne wyzwanie w łazience, następnie degustację najostrzejszej chili na świecie, nagranie o makijażu, a nawet filmik „unboxing” i nagranie, w którym obserwatorzy mogą zadawać pytania, ale nikt nie pyta…

Żadnych lajków, żadnych obserwujących, totalna klapa, ale dlaczego?

Na szczęście Ola daje tacie mądrą, życiową lekcję i wyjaśnia, że w życiu trzeba robić to, co się lubi i w czym jest się dobrym. Myślę, że to cenne przesłanie jest bardzo potrzebne w obecnych czasach, gdzie wielu ludzi pragnie naśladować innych, upodabniać się do gwiazd, żyjąc częściej cudzym życiem, niż własnym. Historia udowadnia, że warto skupiać się na sobie i być autentycznym, a przede wszystkim podążać za sercem!

Wybawiliśmy się wybornie, tata Oli jak zwykle dał czadu, a i Edek nie próżnował 😉 Finał książki jest uroczy, jak zawsze w tej serii! Ale nic więcej Wam nie zdradzę, przeczytajcie sami.

„Tata Oli zostaje jutuberem”

Tekst: Thomas Brunstrøm

Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo DWUKROPEK

TUTAJ PRZECZYTASZ RECENZJE INNYCH TOMÓW W SERII: klik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.