„Mój rower” – Wydawnictwo WILGA

Sezon rowerowy w pełni! Piękna pogoda za oknem sprzyja aktywnościom, a wiele dzieci właśnie teraz zaczyna przygodę z jazdą na rowerze. Pamiętacie swoje początki? Pamiętacie ten trud, emocje, upadki, łapanie równowagi, może złość, strach, porażki?

„Mój rower” to bardzo nietuzinkowa książka! Przepiękne ilustracje i niebanalna historia udowodnią małym dzieciom, że warto jest przełamywać własne lęki i podejmować wyzwania, nawet jeśli wpisane są w nie upadki.

koszyk

Kaylo wyrosła ze swojego małego, różowego roweru. Nadeszła pora na wybór nowego, większego, „doroślejszego”. Swojego wybrańca nazwała Dzikim Błękitem i z miejsca zabrała się za jego ujarzmianie. Miała względem niego wiele planów, ale szybko okazało się, że potrzeba sporo czasu, cierpliwości, pokory i wytrwałości, by Dziki Błękit zaczął współpracować. Zdarte kolano, smutek, obawa przed kolejną porażką… To bardzo dużo jak na małą dziewczynkę, ale czy wsparcie bliskiej osoby, spokój i wyjątkowa moc wyobraźni przekują trud w sukces? Czy Kaylo ujarzmi swój rower i z odwagą oraz pewnością siebie ruszy na przejażdżkę?

Urzekła mnie wyobraźnia autorki i pomysł na tak oryginalną książkę. Bohaterka tej opowieści traktuje swój rower niczym najprawdziwszego rumaka, widzi w nim dużo więcej niż my! Jej cierpliwe, spokojne oswajanie się z rowerem w przystępny i obrazowy sposób przedstawia, w jaki sposób możemy radzić sobie z porażkami, skąd brać siłę na kolejne próby. Historia udowodni dorosłym, że w relacji z dziećmi bardzo ważna jest ich obecność, uważność i bezwarunkowa wiara w dziecięcą sprawczość i siłę.

Przepiękna książka! Mądra, wartościowa, wspierająca. Doda sił i pewności siebie każdemu dziecku, przed którym czekają nowe wyzwania. Bardzo polecam.

„Mój rower”

Tekst: Dashka Slater

Przekład: Agata Komosa – Styczeń

Ilustracje: Laura Hughes

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz