„Magiczna kłódka” – Wydawnictwo CZYTALISEK

Bardzo cenię książki, które ukazują się nakładem wydawnictwa CZYTALISEK. To zawsze starannie wybrane pozycje, wartościowe i godne uwagi. Z radością objęłam patronatem najnowszą publikację Czytaliska, zatytułowaną „Magiczna kłódka”. To idealna pozycja na wakacyjny czas dla całej rodziny!

Recenzję książki przygotowała moja córka, Michasia, która nie mogła oderwać się od lektury 🙂

koszyk

Pewnego dnia życie Szymona wykonało salto i zmieniło swój bieg o sto osiemdziesiąt stopni.

Zaczęło się niewinnie, grudniowego wieczora, gdy tata wyskoczył z propozycją przeprowadzki do starego domu jego dziadków. Pomysł okazał się trafiony, a pozostawienie dawnych kumpli ze szkoły dobrą ceną za nowe, wspaniałe i spokojne miejsce zamieszkania.

Chłopak od początku przeczuwa, że miejsce to jest niezwykłe, a z pozoru słodko-gorzki zapach zieleni i kwiatów, stary, jasny dom i zarośnięty, rozćwierkany, szeleszczący ogród skrywają niejedną tajemnicę.

I rzeczywiście – nie mija wiele czasu, a jego przeczucia okazują się trafne, a los kieruje kroki Szymona ku sfatygowanemu domkowi na narzędzia skrytego w głębi ogrodu. Jak to bywa w najpiękniejszych baśniach i magicznych opowiastkach, na chłopca jakby czekała ekscytująca niespodzianka w postaci… nie, nie stosu złotych monet, diamentów i kosztowności, a wiekowej kłódki z pasującym do niej kluczykiem. I choć wielu taki przedmiot zniechęcił do dalszych wybryków to nie Szymona, który czuje, że tajemnicze znalezisko to dopiero początek szalonej przygody!

Klik! Moment, w którym Szymon zatrzaskuje kłódkę okazuje się początkiem szalonych podróży w czasie! W jednej sekundzie chłopak zostaje wciągnięty do świata w czasach, gdy na Ziemi żyły dinozaury. Prócz tych pięknych gadów spotyka również innego podróżnika w czasie, który staje się jego przewodnikiem po wspaniałym, przedwiecznym świecie.

Dajcie się porwać w fascynującą podróż, prosto w wir szalonych wydarzeń – wystarczy sięgnąć po dziwną, zardzewiałą starą kłódkę i przekręcić kluczyk…

Miszmasz „Parku Jurajskiego” z „Dziennikiem Cwaniaczka” i cudowną lekcją historii – tak w kilku słowach pragnę wyrazić świetną ucztę literacką dla najmłodszych, jaką ostatnio miałam przyjemność przeczytać! „Magiczna kłódka” to opowieść, która obowiązkowo musi znaleźć się na półce książek wyjątkowych. Barbara Wicher, znana z wielu publikacji dla dzieci, i tym razem przygotowała bardzo emocjonującą opowieść, która udowodni, że przygody mogą kryć się bliżej niż może się nam wydawać…

Jeśli poszukujesz książki z nutką fantastyki, książki o niezliczonych zwrotach w akcji, napisaną nie tylko z urokiem, lekkością i humorem ale i dreszczykiem przygody, urzekającej i trzymającej w napięciu to „Magiczna kłódka” spełni wszystkie Twoje wymogi a nawet więcej!

Prócz tego autorka udowodni ponadczasową wartość przyjaźni, wagę wzajemnego zaufania, siłę optymizmu oraz potęgę odwagi, determinacji i lojalności. Uwielbiam także wątki z codzienności bohaterów, w których wielokrotnie można poczuć autentyczność i które nie lukrują życia, chociażby przeprowadzka, zaczepki pomiędzy rodzeństwem, trudności w nawiązywaniu przyjaźni, zapracowani rodzice… to, wbrew pozorom także seria o codziennych trudnościach, z jakimi mierzą się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Nie będziecie również zawiedzeni szatą graficzną, która choć skromna, od pierwszej po ostatnią stronę przeniesie Was w wyjątkowy świat. I to bez użycia czarujących kłódek! Za piękne ozdobniki i obrazy asystujące nam podczas lektury możemy podziękować ilustratorce, Katarzynie Zielińskiej.

Jak zakończy się przygoda w świecie pełnym niebezpiecznych gadów? Jakiego malarza pozna Szymek? Jesteście ciekawi, w jakie inne fantastyczne miejsca przeniesie Was kłódka? Koniecznie sięgnijcie po lekturę, gdyż warta jest gorącego polecenia! To idealna, wakacyjna propozycja dla całej rodziny – wir szaleńczych przygód ograniczy jedynie Wasza wyobraźnia! 

Michalina, lat 15

Dodaj komentarz