„Skrzydła Hani” – Wydawnictwo ESPE

Są tacy autorzy i takie autorki, na których książki czekam z radością i wypiekami na twarzy!

Cykl powieści o niebieskim domu autorstwa Natalii Przeździk darzę wielkim sercem, dlatego na wieść o nowej książce tej pisarki moje serce zabiło mocniej.

„Skrzydła Hani” z przyjemnością objęłam patronatem i z jeszcze większą przyjemnością wspólnie przeczytałam z dziećmi. Natalia Przeździk po raz kolejny udowodniła wartość relacji, miłości i rodziny.

koszyk

Hania ma osiem lat i sporo alergii. Do tego dość często choruje, zmaga się z oziębłą i apodyktyczną babcią oraz brakuje jej taty… Jest nieśmiała, zalękniona i marzy o skrzydłach, które uniosłyby ją wysoko, pokonując wszystkie trudy i zmagania. Czy można „naprawić” życie? Czy jest szansa na pokonanie własnych słabości, spełnienie marzeń i życia wedle swoich zasad, a nie tych, które dyktuje toksyczna, bliska osoba?

Życie pisze niesamowite scenariusze… Niepozorne wakacje spędzone w urokliwej małej, polskiej wiosce przyniosą wiele wytchnienia, radości, spokoju i uwolnienia. Ten czas otworzy przed Hanią i jej mamą zupełnie nowy rozdział w życiu, udowadniając, że miłość zawsze zwycięża!

Autorka z urokiem i zachwytem opowiada o przyrodzie. Czuć, że bardzo ceni kontakt z naturą i to pięknie wybrzmiewa na kartach książki. Historia poruszy serca nie tylko najmłodszych czytelników, myślę, że rodzice i dziadkowie również znajdą w niej wiele wartości. Trudne relacje z nieustępliwą babcią mieszają się z piękną, matczyną miłością i bliskością. Wybrzmiewa tu również wartość przyjaźni i przede wszystkim wierność marzeniom, które spełniają się, gdy bardzo mocno w nie wierzymy!

Wspaniała, przygodowa historia. Aż mamy ochotę ruszyć jej śladami, odwiedzając opisaną wieś, stary kościół, ślady po leśniczówce i wojenne cmentarze. Te miejsca istnieją naprawdę! Może i my rozpalimy tam ognisko i będziemy nocą wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo, niczym Hania, jej mamą i ktoś jeszcze 🙂

Bardzo polecam! Idealna lektura na wakacyjny czas dla całej rodziny.

„Skrzydła Hani”

Tekst: Natalia Przeździk

Ilustracja na okładce: Amelia Tarnawska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 232

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo ESPE

Dodaj komentarz