„Nigdy więcej”- Książka o złości! Wydawnictwo Kłębek Uczuć

Bardzo lubię książki, które napisało prawdziwe życie. Takie, w których możemy odnaleźć siebie, swoją rodzinę i poczuć autentyczność.

„Nigdy więcej” to wyjątkowa opowieść! Wyróżnia ją fakt, że została napisana przez mamę i jej dzieci! To właśnie oni są bohaterami historii, a ilustracje ich podobiznami. Książka otwiera serię o codziennych trudnościach z jakimi mierzą się dzieci i dorośli. Oczarował mnie pomysł napisania tak szczerej, życiowej, pozbawionej lukru książki, która pokazuje prawdziwe życie, prawdziwe emocje i pomaga czytelnikom przejść przez zwykłe, codzienne wyzwania.

koszyk

WYSYŁKA KSIĄŻKI PO 20.06.2023

Pięcioletni Kazio uwielbia budować wieże z klocków, szczególnie z mamą taka zabawa jest radosna. Tego wieczoru wspólnie spędzają czas na ulubionym zajęciu chłopca, a trzyletnia Anastazja bawi się z tatą w kręcenie na fotelu. Dzieci są szczęśliwe, radosne i snują plany zabawy na kolejny dzień, ale nie zawsze jest tak, jak sobie to zaplanujemy… Rankiem, po śniadaniu dzieci oczekują uwagi i pomocy rodziców w zabawie, ale ich malutki braciszek bardzo potrzebuje w tym czasie bliskości mamy. Ta sytuacja wywołuje frustrację Kazia i Anastazji, którzy NIGDY WIĘCEJ nie chcą układać klocków, ani bawić się w kręcenie na fotelu…

Myślę, że dobrze znacie takie sytuacje. Zmaganie się ze złością, zniecierpliwieniem, czy rezygnacją jest często trudem dla najmłodszych, jednak warto spokojem, ciepłem i bliskością wspierać swoje pociechy. Książka jest świetną, cenną i wartościową pozycją dla całej rodziny! Dzieciom uświadomi, że mają prawo do irytacji i złości, a rodzicom podpowie jak rozmawiać, by łagodzić wyzwania. Piękna postawa mamy pomaga dzieciom wyrazić wszystko co czują.

Opowieść zawiera ciekawe przemyślenia wszystkich bohaterów. Poznacie ich punkty widzenia i emocje, jakie odczuwają. Są szczerzy, prawdziwi i nie boją się mówić o własnej złości, trudach, zmiennych nastrojach czy zmęczeniu.

To bardzo wspierająca i potrzebna książka! Idealna do podejmowania rodzinnych rozmów. Myślę, że będzie cennym plasterkiem na codzienne rozterki. Poczułam w niej dużo spokoju, mimo nerwowych sytuacji i dużo ciepła, mimo trudnych chwil. Rodzicielstwo jest piękną przygodą, ale czasami każdy nas potrzebuje drogowskazów jak tą drogą podążać. Z tą książką dużo łatwiej wejdziecie w każdy zakręt. Serdecznie polecam!

„Nigdy więcej”

Tekst: Klaudia Tokarz – Laska, Kazik Laska, Anastazja Laska

Ilustracje: Dominika Skiba

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo Kłębek Uczuć

Dodaj komentarz