Pippi w parku – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Ależ my się cieszymy z tej książki! Od lat czytamy przygody Pippi i doskonale znamy jej perypetie, więc z wielkimi wypiekami oczekiwaliśmy na nowe, nieznane dotąd w Polsce opowiadanie Astrid Lindgren.

Ta historia ukazała się pierwotnie w broszurze z programem obchodów Dnia Dziecka w sztokholmskim parku Humlegården w 1949 roku. Pod koniec wieku wygrzebano ją z archiwów, dwubarwne ilustracje Ingrid Vang Nyman odrestaurowano i pokolorowano i w ten sposób powstała książka obrazkowa wydana w Szwecji w 2000 roku. Dwadzieścia lat później oddało ją do rąk polskich czytelników z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki wydawnictwo Zakamarki! Dziękujemy za ten prezent 🙂

koszyk

Pewnie dobrze pamiętacie że Pippi to najsilniejsza dziewczynka na świecie, dlatego postanawia podjąć się pewnego wyzwania. W Sztokholmie grasuje banda chuliganów, z którymi nikt nie może się rozprawić… Rudowłosa dziewczynka zamierza przenieść się do stolicy Szwecji z koniem i małpką oraz przyjaciółmi by zaprowadzić porządek. Dla niej przecież nie ma rzeczy niemożliwych! A co z tego wyniknie? Oj będzie wesoło, jak to z Pippi i nie zabraknie emocji.

Zabawna, pięknie ilustrowana historia skierowana już do najmłodszych czytelników. Możecie czytać nawet z trzylatkiem, ale nie pogardzi i nastolatka – moja oczywiście pierwsza przeczytała 🙂 Cóż mogę więcej napisać – kochamy i bardzo polecamy Wam wszystkie książki o Pippi. Ta niezwykła dziewczynka kończy właśnie 75 lat i nic się nie starzeje – dalej bawi kolejne pokolenia czytelników.

STÓŁ Z POWYŁAMYWANYMI NOGAMI
TU KUPISZ GADŻETY Z PIPPI!
Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.