Podwodny świat – Wydawnictwo TEKTURKA

Bardzo lubię czytać z dziećmi biografie wielkich odkrywców, uczonych, podróżników, artystów, pisarzy. Regularnie uzupełniamy biblioteczkę o takie pozycje, bo w tych książkach znajdujemy nie tylko dużą dozę przygód, ale także historie o marzeniach i dążeniu do ich realizacji.

Jedną z piękniejszych książek biograficznych jest „Podwodny świat”, która opowiada historię jednego z najwybitniejszych oceanografów na świecie.

koszyk

Autorką książki jest Jennifer Berne, zaś malownicze i urokliwe ilustracje przygotował Eric Puybaret. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Tekturka i skierowana jest do dzieci od około 6 lat.

Opowieść jest bardzo przystępnie napisana. Poznajemy w niej chłopca, o imieniu Jacques, który od małego fascynował się morzem. Marzył by oddychać pod wodą i poruszać się jak ryba. Woda wywoływała w nim ogromne emocje i sprawiała że chciał poznać jej głębiny. Fascynowały go również maszyny i film. Długo oszczędzał na swoją pierwszą kamerę, a gdy ją w końcu zakupił to rozłożył na części pierwsze, żeby zobaczyć jak jest zbudowana. Nagrywał filmy, był we francuskiej marynarce wojennej, jego statek przepłynął cały świat, sam zbudował aparat do nurkowania!

Pewnego dnia zanurkował i zdał sobie sprawę że to właśnie jest jego świat, że chce oglądać cuda morskiej toni…

Jak spełnił marzenia? Czym wypełnił swoje życie? Koniecznie się przekonajcie i poznajcie historię Jacques’a Cousteau – wybitnego podróżnika, badacza mórz i reżysera. Ta inspirująca lektura będzie wartościową lekcją życia dla młodego czytelnika, udowodni że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. Jest pięknie i starannie wydana. Często do niej powracamy, szczególnie upodobał ją sobie Januszek – coś czuję że wkrótce zacznie pracować nad czymś nowym 🙂

Polecamy dla całej rodziny!

Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz