Olga Piratka – Barbara Wojnarowska

Niedawno pokazałam Wam na blogu piękny debiut literacki Barbary Wojnarowskiej, zatytułowany „Julek tysiące mil od domu”, a dziś przychodzi pora na kolejną powieść tej autorki. Lubię obserwować wschodzących twórców i jeśli spodoba mi się książka danego autora, czy autorki to sięgam po więcej. Bardzo byłam ciekawa kolejnej opowieści tej pisarki i nie zawiodłam się ani trochę!

„Olga Piratka” jest bardzo oryginalną historią i zdecydowanie nie jest skierowana tylko do dziewczyn. Czytałam ją ze swoimi synami i wszyscy mocno zaintrygowaliśmy się tą bohaterką, która żyje w dwóch światach. Jej niezwykła wyobraźnia potrafiła zdziałać cuda.

koszyk

Olga kochała Dziki Ogród! Był zarośnięty, tajemniczy i można w nim było biegać do woli. Znacznie różnił się od Ogrodu Mamy i Babci, który starannie wypielęgnowany zachwycał kwiatami i rabatkami. W Dzikim Ogrodzie Olga mogła robić co tylko chciała, a na dodatek posiadał on Ukryte Przejście! Pokonując zarośla, starą jabłoń, kamienną górę, krzewy malin i przeczołgując się pod zdziczałym żywopłotem dziewczynka docierała do zupełnie innego świata… Tam właśnie znajdowało się drugie życie Olgi i jej banda piratów! Marcel, Liwka, Jagoda i Filip tworzyli z tytułową bohaterką zgraną załogę i regularnie odbywali morskie podróże! Lubili czuć wiatr we włosach, zapach morza i uczucie wolności, będąc z dala od lądu, na środku morza.

Książka jest niezwykle ekscytująca, pełna akcji i nowych wydarzeń. Na dzieci czeka prawdziwa lekcja życia, nowe znajomości, kontakt z fascynującą przygodą, niebezpiecznymi kłusownikami i skrzynia skarbów. Między tymi perypetiami toczy się prawdziwe, zwykłe, codzienne życie dziewczyny i jej rodziny.

Piękna, bardzo wartościowa opowieść o sile przyjaźni, wielkim sercu i bezinteresownej pomocy. To ważna lekcja szacunku wobec każdego człowieka i zwierzęcia. Ciepła, mądra i warta polecenia historia dla całej rodziny. Gdy czytaliśmy ją wspólnie czuliśmy, że jesteśmy tuż obok, że akcja rozgrywa się krok od nas, a my jesteśmy jej częścią. Aż można było poczuć morski klimat i dreszczyk sztormowych emocji. Bardzo polecamy!

„Olga Piratka”

Tekst: Barbara Wojnarowska

Ilustracje: Magdalena Konarzewska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 84

Dla dzieci: 6+

Wydawca: Stowarzyszenie Teatralne Dom z Jaśkowic

Dodaj komentarz