Brygada Brawurowych Kur 4 – Wydawnictwo AKAPIT PRESS

Po raz czwarty objęłam patronatem szaloną powieść o zwariowanych kurach! Tak, tak! Przed Wami „Brygada Brawurowych Kur 4”.

Książka lekka, pełna humoru, zaskakujących zwrotów akcji i nietuzinkowych bohaterów. Nie znajdziecie tu ani chwili nudy!

Jeśli nie znacie jeszcze tej opierzonej brygady to zapraszam Was serdecznie do poprzednich tomów:

  1. Brygada Brawurowych Kur 1
  2. Brygada Brawurowych Kur 2
  3. Brygada Brawurowych Kur 3

Seria wciąż będzie się rozrastać, bo w przygotowaniu czeka tom piąty!

Jupi 🙂

koszyk

Tytułowe kury to bardzo żwawe, aktywne ptaki! Z poprzednich tomów poznaliśmy je w oryginalnych akcjach, jak chociażby bitwa na drony, czy nauka w szkole i prowadzenie kanału na YouTubie. I tym razem się nie zawiedziecie, bowiem nasze kochane bohaterki ruszą do … wojska! Taka wiadomość wywołała w miasteczku prawdziwe poruszenie, a one stały się lokalną ciekawostką, miały być bowiem pierwszymi zwierzętami w armii od czasów niedźwiedzia Wojtka. Cóż w wojsku mogły robić kury? Ach, chyba i one były zdziwione, gdy okazało się, że czeka je misja w Afganistanie!

W każdym tomie czekam na nowych bohaterów, których nazwiska nawiązują do znanych nam postaci z pierwszych stron gazet i doczekałam się! Ubawiłam się mocno z Hanny Lewar-Boskiej, czy Jonasza Kornik-Miksera. Choć książki skierowane są do dzieci, to nawet rodzice będą bawić się przy nich wyśmienicie.

Jesteście ciekawi jak kury odnajdą się w wojsku? A może ciekawi Was dlaczego kapitan Strzała trafi przed sąd? Ach, jest jeszcze pewna ciekawa spółka rencisty i profesora! Z niej także wyniknie coś… A zresztą! Więcej Wam nie zdradzę. Koniecznie sięgnijcie po tę brygadę i bawcie się dobrze. Ta książka każdemu poprawi humor. Do życia trzeba mieć dystans i brać je na wesoło. Bardzo polecam 🙂

„Brygada Brawurowych Kur 4”

Tekst: Adam Skrodzki

Ilustracje: Kasia Cerazy

Oprawa: miękka

Ilość stron: 108

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo: Akapit Press

Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.