Brygada Brawurowych Kur – tom 1 – Wydawnictwo AKAPIT PRESS – patronat bloga

Lubicie dobry humor w książkach dla dzieci? Ja bardzo, dlatego z przyjemnością objęłam patronatem książkę „Brygada Brawurowych Kur 1” bo to jedna z najzabawniejszych książek w naszej biblioteczce. Nie żartuję!

Książka jest debiutem literackim Adama Skrodzkiego, jakże udanym! Przeczytałam ją na głos całej rodzinie i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Mąż i dzieci już dopytują o kolejny tom, bo to zdecydowanie rodzinna seria.

koszyk

„Brygada Brawurowych Kur 1”

autor: Adam Skrodzki

ilustracje: Katarzyna Cerazy

oprawa: miękka

ilość stron: 82

wydawnictwo Akapit Press

Daniel ma 10 lat i wracając pewnego dnia ze szkoły zostaje osaczony przez setki uzbrojonych kur! To właśnie jego Brygada Brawurowych Kur wybrała do ważnej misji. Chłopiec miał wybór: iść do domu na pomidorówkę, albo wybrać przygodę życia, więc bez wahania wybrał to drugie.

Generał Masa, major Szpila i reszta brygady to profesjonaliści. Działają zgodnie z prawem, z poszanowaniem przepisów. Składają wnioski o dowody osobiste, wynajmują dom, chcą pracować i potrafią świetnie się kamuflować.

Kureo sp. z o.o. ma pełne ręce, a właściwie skrzydła roboty. Ta przenikliwa i czujna brygada zaprowadzała porządek w mieście, rozprawiając się z rzezimieszkami. Jednak nie każdy był zachwycony kurzą ekipą i po pewnym czasie ktoś zgłosił postulat o zakazanie działalności Kureo. Co dalej z brygadą? Czy kury się poddały, czy mają już kolejny plan? Jak potoczą się ich dalsze losy? Koniecznie się przekonajcie!

Książka kipi od humoru, nawet dorośli będą się przy niej dobrze bawić. Skierowana jest do czytelników od około 10 roku życia. Czyta się ją jednym tchem, a ilustracje Katarzyny Cerazy świetnie odzwierciedlają historię. Bardzo polecamy! Lubimy takie niebanalne książki i czekamy na dalsze przygody. Koniecznie podsuńcie ją swoim dzieciom, a nawet tym które stronią od książek – gwarantuję że ta zadowoli nawet najwybredniejszego czytelnika.

Akapit Press

2 thoughts on “Brygada Brawurowych Kur – tom 1 – Wydawnictwo AKAPIT PRESS – patronat bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.