Wszyscy jesteśmy geniuszami 2 – Wydawnictwo AKAPIT PRESS

W zeszłym roku miałam przyjemność objąć patronatem bardzo ważną i ciekawą książkę. Wszyscy jesteśmy geniuszami” to pozycja opowiadająca o laureatach Nagrody Nobla w formie przystępnej dla dzieci, która ma na celu pokazanie czytelnikom, że tworzenie lepszego świata i spełnianie marzeń jest w zasięgu każdego! Wiem, że książka ta bardzo się Wam spodobała, gdyż dostałam setki wiadomości o tym, że czytaliście i że bardzo Was oczarowała.

Dziś z radością przychodzę do Was z kolejnym tomem w serii! To także mój patronat, więc radość jest jeszcze większa.

„Wszyscy jesteśmy geniuszami 2” to historie wielkich ludzi i wspaniałych umysłów, które nas inspirują. Ludzie, którzy nie pracowali dla nagród, czy uznania, tylko po to, by zmienić świat na lepszy.

koszyk

Żyjemy w czasach, gdy media karmią nas często sensacjami z życia celebrytów. W programach dla dzieci i młodzieży coraz mniej można znaleźć wartości, coraz mniej wzorców. To smuci mnie bardzo, bo jak mamy wychować przyszłe pokolenia bez mocnego fundamentu, opierającego się na wartościach?

Warto proponować dzieciom i wspólnie z nimi czytać takie książki, które inspirują do tego by pracować na swój własny sukces, by spełniać swe pragnienia, by mieć marzenia i własną pracowitością, nauką je realizować.

W tej książce poznacie aż 30 osobistości. To ludzie z wielkim sercem, pasją, to geniusze, którzy nie zawsze cieszyli się uznaniem, czy zdobywali nagrody. Ich odwaga, bezprecedensowe odkrycia, czy zasługi dla ludzkości bywały zapomniane. Oni nie potrzebowali uznania, poklasków, Nagród Nobla, czy wielkich pieniędzy, by dawać z siebie wszystko. Robili to, na czym im zależało i służyli innym. Właśnie takimi wzorcami powinniśmy się karmić. Ludźmi o wielkich sercach, żyjących bez poklasku.

Książka podzielona jest sześć działów, w których znajdziecie ludzi zasłużonych z dziedzin: fizyki, chemii, medycyny, ekonomii, literatury i pokoju. Po przeczytaniu jej zdacie sobie sprawę jak wiele dokonań poczynionych lata temu mają wpływ na nasze obecne życie!

Nikola Tesla zaskoczy Was licznymi wynalazkami, z których do dziś korzystacie. Salomon Hakim, który wynalazł elektroniczną zastawkę, regulującą ciśnienie płynów w mózgu, udowodni jak wysoko może zanieść Was pasja i dobro innych. Dmijtrij Mendelejew oczaruje Was swoją fascynacją do zdobywania wiedzy i ciągłego jej pogłębiania, a Irena Sendlerowa udowodni, czym jest prawdziwa miłość do bliźniego.

Książka niezwykle wartościowa, szalenie ważna i potrzebna, szczególnie w czasach, gdzie tak blisko jest upadek człowieczeństwa…

Bardzo polecam!

„Wszyscy jesteśmy geniuszami 2”

Tekst: Andrew Maltes, Arturo Torres M.

Przekład: Justyna Sterna

Ilustracje: Omar Andres Penagos

Oprawa: twarda

Ilość stron: 136

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: Akapit Press

Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.