„Odkrywamy dinozaury. Dlaczego? Kiedy? Jak?” książka z okienkami – Wydawnictwo SAM

Był już kosmos, ludzkie ciało, były także prawdziwe księżniczki, a dziś czas na dinozaury! Kultowa, kartonowa seria popularnonaukowa dla dzieci wypełniona okienkami, wartościową i przystępną wiedzą oraz świetnymi ilustracjami doczekała się w Polsce nowego tytułu. Tym razem w ręce najmłodszych czytelników trafiła fascynująca lektura o dinozaurach.

„Odkrywamy dinozaury. Dlaczego? Kiedy? Jak?” od wydawnictwa SAM to pełna ciekawostek i dziesiątek okienek książka nie tylko dla dzieci! Myślę, że również dorośli skorzystają z solidnej porcji wiedzy, która została skonsultowana z ekspertami.

koszyk

Z kodem: SAM20 otrzymacie aż 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki

wydawnictwa SAM 🙂

Seria „Dlaczego? Kiedy? Jak?” od wydawnictwa SAM obejmuje już kilka ciekawych tytułów. Tutaj przypominam Wam ich recenzje:

„Prawdziwe księżniczki”

„Odkrywamy kosmos”

Poznajemy nasze ciało”

Wiecie co oznacza słowo „dinozaur”? A może zastanawiacie się dlaczego te wielkie i ciężkie stworzenia tak bardzo fascynują ludzkość, mimo że dopiero 66 milionów lat po ich tajemniczym zniknięciu pojawili się pierwsi ludzie? Kiedy żyły? Dlaczego były szybsze i zwinniejsze niż jakiekolwiek gady w historii? Dlaczego żyły w całkowicie innym świecie niż my? Czym się żywiły? W jaki sposób polowała mięsożerna mniejszość dinozaurów? Jak te stworzenia broniły się przed wrogami? W jaki sposób opiekowano się potomstwem i dlaczego w ogóle te zwierzęta były tak duże?

To tylko garść pytań, które z pewnością wiele razy usłyszeliście od dzieci. Na te zagadnienia i wiele innych odpowiada właśnie ta fascynująca lektura. Z kart książki dowiecie się również dlaczego dinozaury wymarły oraz przekonacie się, że ptaki wyewoluowały z opierzonych dinozaurów. Nie zabrakło także ciekawostek o skamieniałościach, muzeach, czy rekordach bitych przez te fascynujące stworzenia.

Który dinozaur miał 1000 zębów? Kim był 18 – metrowy okaz? Który biegał z prędkością 70 kilometrów na godzinę? Z ilu kości składały się ich szkielety? Tym pytaniom nie oprze się żaden fascynat tych wyjątkowych zwierząt.

Wspaniała, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach książka! Nie zabrakło w niej humorystycznych grafik i bardzo realistycznych ilustracji. Dzięki sprężynkom wygodnie się ją czyta i wielokrotnie przegląda, wypatrując za każdym razem nowych szczegółów. Książka na lata. Serdecznie polecam!

„Odkrywamy dinozaury. Dlaczego? Kiedy? Jak?”

Tekst i ilustracje: Angela Weinhold

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.