„Poznajemy nasze ciało” Dlaczego? Kiedy? Jak? Książka z okienkami – Wydawnictwo SAM

Do wyjątkowej serii książek popularnonaukowych „Dlaczego? Kiedy? Jak?” ukazującej się nakładem wydawnictwa SAM dołączyła kolejna ciekawa, wartościowa pozycja! Tym razem zaglądamy w głąb ludzkiego ciała. Ach, chyba nie znam dziecka, którego ten temat by nie fascynował. Ile razy słyszałam pytania do Stasia: jak działa serce? a dlaczego boli ząb? do czego potrzebna jest nam krew? Myślę, że dobrze to znacie 🙂 To normalne, że małe dziecko pyta, bo w ten sposób odkrywa świat. Z tą książką w miły i oryginalny sposób dowiecie się wielu ciekawostek o ludzkim ciele. Wypełniona jest przystępnie podaną wiedzą, licznymi ilustracjami i okienkami. Zainteresuje maluchy i dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet starsze.

Jeśli nie znacie jeszcze innych tytułów w serii to zapraszam Was tutaj: KLIK

koszyk

Z kodem: SAM20 kupisz książkę 20% taniej!

Książka, jak każda z serii dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe!

Dzieci przekonają się, że mimo podobieństwa jesteśmy bardzo różni i niepowtarzalni. Dowiedzą się także skąd pochodzimy, jak wzrastamy, czym słyszymy i widzimy, w jaki sposób czujemy, smakujemy i wąchamy. Przyjrzymy się naszym kościom, mięśniom, poznamy zasadę działania układu oddechowego, a także poznamy zadania krwi w naszym organizmie. Mali czytelnicy zajrzą także do żołądka, przekonają się jakie znaczenie ma gorączka i dlaczego trzeba regularnie czyścić zęby. Bardzo się cieszę, że lektura zawiera także niezwykle ważny temat emocji. My – to nie tylko nasze ciała, ale także emocje i nie możemy o nich zapominać. Są niezwykle ważną i nieodłączną częścią nas, dlatego warto o nich rozmawiać i tłumaczyć dzieciom jak je rozumieć.

Książka zaspokoi ciekawość kilkulatków, zachęci do rozmów i dalszego odkrywania tajemnic ludzkiego ciała, a przede wszystkim zapewni miłą, wspólną, rodzinną lekturę. Bardzo cenię tę popularnonaukową serię i polecam Wam serdecznie.

„Poznajemy nasze ciało”

Tekst i ilustracje: Doris Rübel

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Książka kartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: SAM

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz