„Archeokids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa” – Wydawnictwo LEVYZ

Ależ mam dziś dla Was niezwykle pomysłową książkę! Jeśli Wasze dzieci lubią aktywnie odkrywać świat, są ciekawe historii i chętnie tworzą coś własnego to „Archeokids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa” będzie dla nich fascynującą lekturą.

Książkę przygotował zespół prawdziwych archeologów i ogromnych pasjonatów. Swoją wiedzą, ciekawostkami i odkryciami dzielą się w bardzo przystępny i oryginalny sposób. Młodzi czytelnicy odnajdą tu solidną porcję wiadomości, ale będą także mogli współtworzyć książkę, bowiem znajdą tu wiele aktywności, szyfrów, kryjówek i tropów! Będzie okazja poczuć się niczym prawdziwy archeolog!

koszyk

Muszę przyznać, że po lekturze tej książki zupełnie inaczej spojrzałam na temat pracy archeologów, dlatego zawsze podkreślam, że książki dla dzieci powinni czytać także dorośli 🙂 Ileż w nich jest wartości!

Praca archeologa może kojarzyć nam się jedynie z kopaniem w ziemi, w poszukiwaniu skarbów, a tymczasem to bardzo zaawansowany zawód, w którym należy wykazać się dużą chęcią do nauki, ciekawości, a przede wszystkim mieć pasję do historii i co ważne – dobrą kondycję fizyczną.

Z książki dowiecie się, że archeologia to nie tylko odkrywanie, ale głównie analizowanie i badanie, to także determinacja, wytrwałość i wielkie zaangażowanie. Nie wystarczy wziąć do ręki szpachelkę, potrzeba wielu lat nauki. Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy ten zawód wykonują. To nie jest praca dla każdego, to trzeba czuć! Oprócz pracy archeologa poznacie także fascynujące ciekawostki o rodzajach znalezisk, o tym skąd wiedzieć gdzie kopać i w jaki sposób to robić. Dowiecie się czym są artefakty, ekofakty, w jaki sposób rozpoznawać rodzaje śladów i co bardzo ważne – jak dokumentować wykopaliska i sporządzać raporty wykopaliskowe.

Ślady przeszłości mogą być wszędzie: w miastach, jaskiniach, pod wodą. To niesamowite, że odkryciami mogą być chaty, wille, amfiteatry, drogi, świątynie, czy cmentarze. Na kartach książki znajdziecie także kilkanaście słynnych na całym świecie odkryć, a nawet świetny dodatek o archeologii w Polsce. My również mamy się czym pochwalić i można odbyć wycieczkę po Polsce śladami ciekawych odkryć.

Wspaniała, wartościowa i fascynująca lektura, nie tylko dla dzieci. Bardzo polecam!

„Archeokids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa”

Tekst: Giovanna Baldasarre, Elisabetta Giorgi, Samanta Mariotti, Nina Marotta, Francesco Ripanti

Ilustracje: Stefano Tognetti

Przekład: Barbara Bardadyn

Dodatek o Polsce stworzyli polscy archeolodzy: Agnieszka Łukowska – Dziechciarz i Paweł Dziechciarz

Oprawa: miękka

Ilość stron: 104

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo LEVYZ

logo-v2-400x

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.