Leoś Sosenka obserwuje las – Wydawnictwo WILGA

Bardzo cenimy wspólny, rodzinny czas spędzany w lesie, dlatego całym sercem cieszę się, że powstała tak piękna i mądra książka jak „Leoś Sosenka obserwuje las”.

Mamy wiosnę, piękną pogodę, za oknem świeci słońce, las pachnie i rozbrzmiewa śpiewem ptaków, więc jest to idealna pora na długie leśne spacery. Zanim jednak wybierzecie się na wycieczkę koniecznie przeczytajcie z dziećmi co może na Was w lesie czekać!

koszyk

Leoś z radością czekał na sobotę. Tego dnia tata zabrał go na wyprawę do lasu. Wraz z lupą i lornetką chłopiec mógł odkrywać wspaniałych mieszkańców lasu! Leoś dojrzał dzięcioła, sikorkę, dudka i wilgę, dzięki lupie przyjrzał się z bliska mrówkom i motylowi. Chłopiec miał dużo szczęścia, bo spotkał nawet zająca i sarnę! O każdym z tych zwierząt tata opowiedział mu kilka ciekawostek, a na dodatek zabrał ze sobą koc i przekąski, żeby mogli urządzić sobie prawdziwy piknik! Dodatkową atrakcją były liczne ślady na błotnistej drodze. Jesteście ciekawi do kogo należały?

Książka jest bogato ilustrowana i wypełniona po brzegi leśnymi stworzeniami. Treść jest bardzo przystępna, dlatego możecie po nią sięgnąć już z najmłodszymi dziećmi. Ważnym aspektem jest także pokazanie szacunku do przyrody i podkreślenie, że my jesteśmy w lesie jedynie gośćmi. To dom dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt, nie wolno nam go niszczyć, ani zaśmiecać.

Ta ciepła, wesoła, kolorowa i mądra opowieść uwrażliwi najmłodszych na piękno przyrody i udowodni jak dużą wartością są leśne spacery. Jestem pewna, że po lekturze tej książki nikogo nie będzie trzeba zachęcać do leśnej wyprawy!

Bardzo polecam.

„Leoś Sosenka obserwuje las”

Tekst: Anna Paszkiewicz

Ilustracje: Ewelina Oleksiak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz