„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki” TOM 14 – Wydawnictwo WILGA

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogłam objąć patronatem medialnym nowe przygody Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka. Darzymy tę serię wielkim sentymentem i od lat z przyjemnością po nią sięgamy.

Najnowszy tom „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki” jest pełną przygód historią, w której znaleźliśmy dużą dozę wiedzy na temat kotów, behawiorystyki, zoopsychologii i opieki na tymi futrzanymi stworzeniami. Autorka zwróciła tu również uwagę na ważny aspekt odpowiedzialnej adopcji zwierząt ze schroniska.

koszyk

W domu Emi dzieje się mała rewolucja! Mama zmienia pracę, a wraz z nią odgruzowuje dom i do porządków zachęca także córkę. Dziewczynka jest z początku niechętna temu przedsięwzięciu, później zauważa jednak, że przynosi on same korzyści. Warto czasami odświeżyć otoczenie i do tego znaleźć pewne dawno odłożone na półkę „skarby”. A jaki tym razem znalazła Emi? O tym przekonajcie się sami.

Po porządkach czas na spotkanie z grupką przyjaciół. To miało być wyjątkowe zebranie Tajnego Klubu, dołączyć miały bowiem zwierzęta, ale Fiolka – kotka jednego z rodzeństwa znika… Dzieci nie pozostają obojętne i aktywnie włączają się w pomoc i ogłaszają akcję poszukiwawczą „Gdzie jest Fiolka?”, która roznosi się po okolicy szerokim echem. Sprawa kotki zaprowadza ich do domu tymczasowego dla kotów „Miau”, w którym na otwarte serca czekają czworonogi. Ekipa z Emi na czele włącza się aktywnie w pomoc i szukanie im domów, a we wszystkim pomaga także Inka, kocia ekspertka, młoda zoopsycholożka.

Dynamiczna akcja przeplata się na kartach książki z ważnymi informacjami o kotach i ich psychice. To opowieść pełna empatii, wrażliwości i relacji rówieśniczych. Czasem bywa złość, rozczarowanie, albo niepotrzebne osądzanie kogoś po wyglądzie. Jest to również piękna lekcja współpracy, szacunku do naszych małych braci i wielkiej odpowiedzialności. To także zwrócenie uwagi na problem bezpańskich zwierząt, konieczność ich sterylizacji i zrozumienia ich mowy ciała.

Wspaniała, pełna humoru, ale i ważnych przesłań opowieść, po którą koniecznie warto sięgnąć! Polecamy.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki” Tom 14

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Koty, które widzicie na zdjęciach wycięliśmy z archiwalnych numerów magazynu „Świerszczyk” 🙂 Trzy największe obrazki są autorstwa Pani Eli Wasiuczyńskiej, a my postanowiliśmy dać im nowe życie i wykonać z nich zakładki. Szkoda zamykać je w magazynach na półce, jeśli na co dzień mogą cieszyć nasze oczy, prawda?

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.