Odkrywamy kosmos. Dlaczego? Kiedy? Jak? – Wydawnictwo SAM

Napisać, że ta książka jest świetna, to jak nic nie napisać! To prawdziwa kosmiczna lektura. Rarytas dla każdego miłośnika kosmosu, bez względu na wiek! Choć skierowana jest do dzieci od około 3 lat i ma dużo okienek to zachwyci nawet dużo starszych czytelników, ba! nawet dorosłych. Czytamy ją ze Stasiem codziennie i za każdym razem odkrywamy coś nowego, fascynującego, zupełnie dla nas zaskakującego!

„Odkrywamy komos. Dlaczego? Kiedy? Jak?” od wydawnictwa SAM to popularnonaukowa lektura do nauki przez zabawę.

koszyk

Z kodem SAM10 otrzymacie 20% rabatu na wszystkie książki wydawnictwa SAM 🙂

Książka jest bardzo ciekawie i przystępnie przygotowana. Wypełniają ją piękne ilustracje i wszędzie czekają okienka, a nawet duże okna! Każda strona skrywa coś innego.

Na początku dowiecie się czym jest wszechświat, Układ Słoneczny, Księżyc i gwiazdy. Później zobaczycie się w jaki sposób rakieta wzbija się w powietrze, poznając wszystkie jej elementy. Przekonacie się w jaki sposób ludzie wylądowali na Księżycu, czym były promy kosmiczne, jak zbudowana jest i do czego służy stacja kosmiczna, czy jak zostać astronautą.

Nie zabrakło też licznych ciekawostek z życia w Kosmosie! Zobaczycie kosmiczną toaletę, strzyżenie włosów w tym wyjątkowym miejscu, a nawet przekonacie się w jaki sposób spożywa się tam posiłki i śpi. Zachwyciła mnie także mapa gwiazd, dzięki której każdy odnajdzie swój znak zodiaku i jego pozycję na niebie! Mało tego! Jest również symulator lotu, dzięki któremu obierzecie kurs na Ziemię 🙂

Jest coś jeszcze – przyszłość. Jesteście ciekawi co nas czeka w kolejnych latach? Może powstanie kiedyś kosmiczne miasto, które będzie czerpać energię z ogniw słonecznych? Naukowcy wciąż wysyłają sondy na odległe planety i z każdym rokiem nasza wiedza się powiększa! Kto wie co będzie w przyszłości? Może spędzimy kiedyś wakacje na Księżycu?

Bardzo polecam Wam tę pozycję! Uważam, że powinna znaleźć się w każdym domu. Dużym walorem jest staranność wydania, kartonowe strony, spiralna oprawa, dzięki czemu dziecko wygodnie i swobodnie może ją sobie otworzyć i przeglądać. Ta wygoda to ogromny walor w książkach dla dzieci.

Mądra, wartościowa i oczarowała całą naszą rodzinkę! Polecamy.

Z kodem SAM10 otrzymacie 20% rabatu na wszystkie książki wydawnictwa SAM 🙂 na stronie: www.WydawnictwoSAM.pl

„Odkrywamy kosmos”

SERIA: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Autor: Andrea Erne

Ilustracje: Peter Nieländer

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: SAM

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz